Nowe Technologie

VMware Horizon Suite

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 00:00
Nowe rozwiązanie to platforma, która zapewni pracownikom mobilnym elastyczną korporacyjną przestrzeń roboczą w chmurze, umożliwiającą łączenie się z każdego miejsca za pomocą dowolnego urządzenia.
VMware Horizon Suite
Foto: Glow Images/East News

 

„Przechodzenie na Windows 7 i 8, wykorzystywanie przez pracowników własnych urządzeń (bring your own device — BYOD) i przetwarzanie w chmurze stwarzają nowe problemy i zagrożenia, z którymi działy informatyki muszą sobie poradzić” — powiedział Boaz Chalamish, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań dla użytkowników (End-User Computing) w firmie VMware.

 

Horizon Suite – platforma dla pracowników mobilnych

 

W erze post-PC działom informatyki coraz trudniej jest zarządzać urządzeniami, aplikacjami, danymi i użytkownikami. Potrzebne im są rozwiązania, które umożliwią przejście z zarządzania urządzeniami na zarządzanie interfejsem użytkownika na wielu urządzeniach. Firma VMware zademonstrowała wersję alfa pakietu VMware Horizon Suite, pokazując, w jaki sposób umożliwi on klientom tworzenie przestrzeni roboczej obejmującej wiele różnych urządzeń oraz zapewnienie użytkownikom bezpiecznego dostępu do aplikacji i danych z dowolnego miejsca.  VMware Horizon Suite połączy w sobie technologie z rozwiązań Project Octopus, Project AppBlast, ThinApp, VMware Horizon Application Manager i VMware Horizon Mobile tworząc prawdziwie zintegrowaną platformę zarządzania dla pracowników mobilnych. VMware Horizon Suite będzie elastyczną platformą, która w unikatowy sposób powiąże zasady określania tożsamości, kontekst i reguły zapewniając odseparowanie dwóch przestrzeni — prywatnej i biznesowej — oraz jednolity dostęp do aplikacji i danych z każdego urządzenia osobistego.

 


  • VMware Horizon Suite jest wyposażony w internetową konsolę zarządzania, która umożliwi działowi informatyki utworzenie katalogu usług obejmującego wszystkie dane i aplikacje przedsiębiorstwa. Pakiet Horizon Suite będzie uwzględniał atrybuty i środowisko użytkownika (urządzenie, lokalizacja i możliwości łączeniowe) oraz będzie egzekwował reguły w odniesieniu do aplikacji, danych i pulpitów. Pozwoli to działom informatyki oferować aplikacje Windows, Android, iOS, internetowe i SaaS w jednej przestrzeni roboczej i zapewniać użytkownikom samoobsługowy dostęp do aplikacji i danych z dowolnego miejsca. Horizon Suite alfa umożliwi także użytkownikom bezpieczny dostęp do swoich danych i plików oraz ich udostępnianie innym użytkownikom za pomocą dowolnego urządzenia.

 

VMware View i Wanova Mirage – scentralizowane pulpity dla pracowników mobilnych

 

W miarę jak pracownicy stają się coraz bardziej mobilni, dział informatyki musi im zapewnić dostęp  do tradycyjnego pulpitu Windows w dowolnym miejscu i czasie. VMware wraz ze swoimi partnerami, dzięki niedawnemu przejęciu firmy Wanova, może oferować rozwiązania do scentralizowanego zarządzania pulpitami spełniające wymagania działów informatyki. Pozwala to dostosowywać starszej generacji komputery z Windows, tak aby mogły być nadal wykorzystywane.

 


  • Zarządzanie pulpitami wirtualnymi i fizycznymi — Hosting pulpitów w centrum przetwarzania danych z wykorzystaniem VMware View daje wiele korzyści, w tym uproszczenie zarządzania systemami i aplikacjami, poprawę bezpieczeństwa i kontroli oraz zwiększenie dostępności i elastyczności. Dodanie rozwiązania Wanova Mirage rozszerza korzyści z zarządzania pulpitami w chmurze umożliwiając również lokalne uruchamianie systemu na fizycznych komputerach biurkowych i laptopach. Mirage klonuje obrazy punktów końcowych w centrum przetwarzania danych i uruchamia je lokalnie. Zapewnia to klientom wszystkie korzyści z centralnego zarządzania i odtwarzania po awarii, a jednocześnie pozwala użytkownikom pracować offline z zachowaniem bogatych możliwości. Łącznie te dwa rozwiązania mogą obsługiwać przedsiębiorstwa, w których występuje dowolna proporcja specjalistów i pracowników wykonawczych.

  • Postępy programu View „Rapid Desktop” — Firmy Cisco, Dell, HP i Intel dołączyły do coraz większej liczby producentów OEM oraz partnerów technicznych i handlowych, którzy uczestniczą w opracowywaniu i sprzedaży urządzeń VMware View. Te łatwe we wdrażaniu urządzenia VDI zapewniają hosting od 25 do 500 wirtualnych pulpitów, które mogą być szybko konfigurowane. Dzięki temu idealnie nadają się do stosowania w małych i średnich firmach oraz mogą być skalowane dla potrzeb większych przedsiębiorstw.

  • Nowe rozwiązania VMware View — Firma VMware wprowadziła dwa nowe rozwiązania, które umożliwiają administratorom optymalne konstruowanie swoich środowisk i zagwarantowanie, że wszystkie wybrane składniki będą ze sobą współpracować, co zapewni szybkie wdrożenie zarządzanego pulpitu.

 

Czytaj także

Małe firmy idą w chmurę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 00:00
Z badania Instytutu Keralla Research przeprowadzonego na zlecenie marki Quatra, należącej do Sygnity wynika, iż sektor MSP dojrzał do korzystania z profesjonalnych, odpłatnych aplikacji wspierających zarządzanie biznesem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w czołówce rozwiązań chmurowych

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 00:00
Zgodnie z najnowszym raportem niezależnej filmy badawczej PMR, polski rynek oprogramowania oferowanego w modelu SaaS (Software as a Service) zanotował w 2011 roku wzrost o około 40 proc. w porównaniu z 2010 r. To jeden z najlepszych wyników w regionie CEE (Central and Eastern Europe). Co więcej, analitycy przywidują, że pozytywny trend będzie trwał jeszcze przez kilka następnych lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

7 powodów, dla których warto wybrać komunikację w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 00:00
Chociaż cloud computing jest obecnie topowym tematem w mediach, podstawy tej koncepcji powstały już w 1960 roku. Właściwie pojęcie chmury odnosi się do informatycznego modelu, umożliwiającego wygodny dostęp na żądanie do wspólnej puli zasobów obliczeniowych, umiejscowionych w centrum danych.
rozwiń zwiń