X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Co cenimy w obsłudze poczty elektronicznej?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 09:47
Okazuje się, że najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem pocztowym w polskich firmach jest program do obsługi poczty w przeglądarce internetowej, tzw. webmail – używany przez blisko ¾ użytkowników biznesowych. Najistotniejszymi elementami dla przedsiębiorców są szybkość działania programu oraz komfort przeszukiwania poczty.
Co cenimy w obsłudze poczty elektronicznej?
Foto: Glow Images/East News

 

Oto szczegółowe wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie operatora hostingowego – Blink.pl.

Jak pokazują badania, webmail jest ważny dla blisko ¾ biznesowych użytkowników. Zaledwie 25% ankietowanych wskazało, że do obsługi elektronicznej korespondencji używa tylko tradycyjnego programu pocztowego. Nie bez znaczenia pozostaje zatem sposób działania interfejsu programu pocztowego – i również o tę kwestię zapytano polskich przedsiębiorców. Ocen dokonywano w skali od 1 (mało ważne) do 5 (bardzo ważne).

Szybkość działania interfejsu okazała się niekwestionowanym liderem. Średnia ocena 4,1 w skali od 1 do 5 mówi sama za siebie – to właśnie ten aspekt jest najbardziej pożądanym przez polskich przedsiębiorców. Na drugim miejscu uplasowała się wygoda przeszukiwania informacji, a na dalszych – mobilna wersja interfejsu oraz książka adresowa.

 

Nowoczesny webmail, czyli jaki?

Uogólniając - interfejsy poczty można podzielić na te, które tworzone są w klasycznych technologiach oraz te, które wykorzystują technologię AJAX. Minusem pierwszego rozwiązania jest to, że uwidocznienie każdej operacji wymaga przeładowania całej strony. Jeżeli podejmiemy kroki w celu otwarcia wiadomości i przejrzenia jej treści lub usunięcia danych maili, będziemy zmuszeni do każdorazowego odświeżania strony.

Ten problem nie występuje w przypadku nowoczesnych rozwiązań do obsługi poczty, czyli takich, które działają w oparciu o technologię AJAX. – Taki program pozwala na płynną interakcję użytkownika z pocztą, bez konieczności przeładowywania całej zawartości – tłumaczy Artur Pajkert, dyrektor marketingu z Ogicom.

Inną korzyścią wynikającą z używania nowoczesnego programu webmail jest możliwość szybkiego przenoszenia wiadomości pomiędzy folderami i ich segregacji przy pomocy kilku kliknięć myszką. Jeszcze inną – funkcyjne okno podglądu. Podobnie jak w popularnych programach, typu Outlook czy Thunderbird, wystarczy kliknięcie na wiadomość, aby jej podgląd wyświetlił się pod listą maili. W ten sposób można błyskawicznie przejrzeć kilka listów lub odczytywać je bez konieczności otwierania w osobnym oknie. W klasycznym rozwiązaniu niezbędne byłoby klikanie w mail’a i oczekiwanie na jego wyświetlenie lub – co jeszcze mniej wygodne – przeglądanie w oknie aktualnym, a następnie cofanie się każdorazowo do listy wiadomości.

Już prosty test wykonany przez Blink.pl, polegający na wyszukaniu maili od konkretnej osoby w zbiorze ponad 20 tysięcy wiadomości oraz przejrzeniu siedmiu losowo wybranych maili wykazał, że nowoczesna poczta zapewnia ponad dwukrotne przyspieszenie pracy w stosunku do webmaili poprzedniej generacji.

Badanie Blink.pl przeprowadzono w okresie od września do października 2012 roku próbie n=201 respondentów - klientach oraz osobach, które skorzystały z możliwości darmowego przetestowania działania nowoczesnej poczty przez okres 14 dni. www.blink.pl.

Zobacz więcej na temat: firma przeglądarki internetowe

Czytaj także

Lubimy telefon w kontaktach z firmami

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 20:59
Mimo, że z Internetu korzysta coraz więcej użytkowników, w raporcie ContactBabel o rynku brytyjskim widać wyraźnie przywiązanie do telefonu. Nie oznacza to, że nie rośnie znaczenie emaila.
rozwiń zwiń