X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Pora na telewizję przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 09:00
Rewolucja w komunikacji wkracza do telewizji i bynajmniej nie chodzi tu o Smart TV. Telewizja jutra to medium, które podąża za użytkownikiem, pozbawione jest kanałów w tradycyjnym rozumieniu, zaś przedmioty codziennego użytku stają ekranem.
Videoscape Unity
Videoscape Unity

 

Płać raz – oglądaj w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Tym urządzeniem może być smartfon, telewizor, ale również lustro. Docelowo będzie to cała ściana, która jednocześnie wyświetla różne treści. A wszystko w jakości super HD i hologramów w perspektywie 360 stopni.

Brzmi nierealnie?

Podczas targów CES 2013 firma Cisco zaprezentowała Videoscape Unity - nową, rozbudowaną wersję platformy usług wideo Videoscape. Dzięki temu rozwiązaniu dostawcy usług i firmy medialne mogą oferować nowe, intuicyjne i zsynchronizowane na wielu ekranach usługi wideo. Jedną z takich usług jest wieloekranowa nagrywarka DVR w chmurze, która umożliwia użytkownikom odtwarzanie ulubionych audycji oraz programów po zakończeniu ich emisji, czy odtwarzanie treści zapisanych przez nagrywarkę DVR w dowolnym miejscu i na dowolnym ekranie.

Po raz pierwszy w historii operatorzy oferujący usługi wideo mają dostęp do elastycznej, otwartej platformy, która nie tylko spełnia wymagania standardu telewizji dostępnej na każdym urządzeniu („TV Everywhere”), ale i wykracza daleko poza nie. Dzięki temu, operatorzy mogą szybciej dostarczać interesujące, wieloekranowe usługi wideo, co przekłada się na unikalność ich oferty i postrzeganie ich marki.

 Videoscape Unity w skrócie

  • Wieloekranowa nagrywarka DVR w chmurze. Nagrywanie wideo z wykorzystaniem chmury oznacza, że treści są przechwytywane i zapisywane w chmurze, a nie w pamięci urządzenia końcowego. Użytkownicy mogą więc ponowne wyświetlać ulubione audycje, oglądać programy po zakończeniu ich emisji oraz odtwarzać treści zapisane przez nagrywarkę DVR w dowolnym miejscu i na dowolnym ekranie.
  • Wideo dostępne wszędzie („Video Everywhere”). Jest to rozszerzenie koncepcji telewizji dostępnej wszędzie („TV Everywhere”) o zunifikowane funkcje wyszukiwania, wykrywania i wyświetlania wszelkiej treści. Dzięki temu odbiorcy mogą oglądać treści typu premium na żywo oraz na żądanie w dowolnym miejscu i przy użyciu dowolnego urządzenia (zarządzanego przez dostawcę usług lub nie).
  • Wideo dostępne na każdym urządzeniu domowym. Cisco Unified Video Gateway pełni funkcję domowego centrum rozrywki, które umożliwia zarządzanie usługami wideo dostarczanymi w technologii IP ale również DOCSIS. Pozwala ono przekazywać treści wideo, metadane czy też informacje sterujące do automatyki domowej do dowolnego urządzenia domowego obsługującego protokół IP oraz zapewnia zunifikowany interfejs użytkownika.
  • Wideo IP dostarczane przez łącze kablowe. Rozwiązanie to daje odbiorcom dostęp do bogatszej oferty treści i usług wideo IP, a także przyspiesza dostarczanie usług interaktywnych i na życzenie. Ponadto obsługuje ono szerszą gamę urządzeń zarządzanych przez dostawców usług, jednocześnie umożliwiając skorzystanie z urządzeń niezarządzanych.

 Telewizję tworzyć, każdy może

  • Videoscape Unity można stosować w jednej z wielu przetestowanych konfiguracji typu „end-to-end”, które każdy operator może dostosować do własnej oferty.
  • Operatorzy mogą także wybrać poszczególne komponenty danej usługi i dopasować je do swoich potrzeb przy użyciu otwartych interfejsów.
  • Po raz pierwszy w historii Cisco oferuje platformę Videoscape „jako usługę” umożliwiając operatorom zlecenie Cisco stworzenie ich własnej infrastruktury wideo, z uwzględnieniem jej monitoringu, obsługi, a nawet hostingu.

Koniec TVN i Polsatu?

Telewizja, która oferuje spersonalizowane treści na podstawie tego co oglądaliśmy wcześniej, poparta rekomendacjami znajomych to chyba marzenie każdego. Koniec pakietów, które oferują w 80% zawartość, której nie chcemy. Mieszany model – telewizji na życzenie  i na żywo - plus treści, które nas naprawdę interesują to rozwiązanie na które czekamy.

Z punktu widzenia operatora / nadawcy to możliwość „śledzenia” użytkownika i dostarczanie spersonalizowanych reklam, które przestają drażnić.

Brzmi nieźle – pozostaje tylko poczekać na przełamanie monopolu domów mediowych, które pompują pieniądze tam gdzie jest MEGA oglądalność. Dziś kontent np. dla „akwarystów” nie ma szans, pomimo szans jakie daje technologia.

Wierzę, że to się zmieni.

Informacje o Videoscape Unity

Rozwiązanie Videoscape Unity powstało dzięki połączeniu technologii Cisco Videoscape z zasobami i modelem biznesowym firmy NDS – dostawcy oprogramowania, zabezpieczeń treści i usług wideo, który został przejęty przez Cisco w 2012 r. Nowa platforma składa się z elementów chmurowych, sieciowych i klienckich połączonych wspólnym, otwartym interfejsem.

  • Elementy chmurowe i sieciowe obsługują nowe, spersonalizowane usługi wideo i umożliwiają synchronizację wielu ekranów dostarczając wrażenie używania tej samej aplikacji na bardzo wielu różnych urządzeniach. Daje to poczucie uzupełniania treści dostępnych na jednym ekranie informacjami skojarzonymi, dostarczanymi poprzez inne medium.
  • Elementy klienckie wykorzystują sprawdzony model interfejsu Snowflake oraz wieloplatformowe rozwiązania NDS Media Highway. Rozwiązanie to pozwala operatorom sieci stworzyć wyjątkowe usługi dla swoich odbiorców, integrować je z dekoderami i urządzeniami klienckimi, a następnie sprawnie udostępniać je na wielu ekranach.autor: Robert Kamiński