X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Czego można się nauczyć filozofując?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 09:00
Dlaczego filozofia nie może wciąż znaleźć w systemie edukacji miejsca, na jakie zasługuje? M.in. o tym dyskutowali goście "Klubu Trójki".
Audio
  • Jakie wyzwania stają przed ludźmi, którzy próbują filozofować? (Klub Trójki)
Jakie korzyści daje filozofia?
Jakie korzyści daje filozofia?Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/antranias

- W filozofii chodzi m.in. o doświadczenie, że umysł pędzi naprzód, a intelekt przeżywa przygodę - mówi prof. Robert Piłat z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Łukasz Przanowski - nauczyciel religii i filozofii - przyznaje, że dzieciństwo to naturalny czas na filozofowanie. - Dzieci interesują się najróżniejszymi rzeczami, na przykład reinkarnacją albo tym, kto nas stworzył. Chcą o tym dyskutować, to nie są obce dla nich kwestie - mówi.

Prof. Aldona Pobojewska z Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego dodaje, że filozofowanie to specjalny rodzaj namysłu nad określonymi problemami.

Czego można się nauczyć filozofując? Czy dziecko jest w stanie podołać takiemu wysiłkowi? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
ProwadziDariusz Bugalski
Goście: prof. Aldona Pobojewska (Katedra Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego), prof. Robert Piłat (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Łukasz Przanowski (nauczyciel religii i filozofii z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Brzechwy w Warszawie)
Data emisji: 22.02.2016
Godzina emisji: 21.08

mp/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O dylemacie wagonika, czyli jak wybrać mniejsze zło?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 22:22
Intuicja, rozum, przyjęte normy...? - Gdy ważymy życie versus życie, to jest bardzo trudne - mówi dr Andrzej Malec, gość Dariusza Bugalskiego w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy rozum jest bezradny wobec zła. Prof. Mikołejko o polskim rozdarciu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 00:15
- Zło, na które patrzymy mając oczy szeroko zamknięte, i tak musi się upomnieć o swoje. Dlatego trzeba je złapać za gardło i wyciągnąć na światło dnia. Nie wolno się odwracać i udawać, że go nie ma - przekonuje profesor Zbigniew Mikołejko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humor - coś, co czyni nas ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 22:00
- Niektórzy filozofowie uważali, że ludzki humor jest wyjątkowy. Nie jest on czymś, co dzielimy z innymi ssakami. Nie są znane wyrafinowane żarty opowiadane przez orangutany czy delfiny - mówi prof. Marcin Miłkowski z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.
rozwiń zwiń