X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Free Tommy. Polak organizuję akcję wysyłania listów do brytyjskich władz

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 12:49
Prawicowy dziennikarz i aktywista Tommy Robinson został skazany na 13 miesięcy więzienia za relacjonowanie procesu gangu muzułmańskich gwałcicieli, jaki odbywał się w sądzie w Leeds. Bloger Dariusz Matecki zainicjował akcję pisania listów do brytyjskich władz z apelem o uwolnienie dziennikarza.

Tommy Robinson, a właściwie Stephen Yaxley-Lennon, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, to znany w Wielkiej Brytanii prawicowy aktywista, dziennikarz i były lider Angielskiej Ligi Obrony (EDL), która na Wyspach organizuje protesty przeciwko islamowi.

Robinson1200.jpg
Brytyjski dziennikarz aresztowany za próbę relacjonowania procesu

Brytyjczyk w maju tego roku został aresztowany. - Ten człowiek trafił na 13 miesięcy za kratki, gdzie większość osadzonych to wyznawcy islamu - mówi Dariusz Matecki, dodając, że Tommy otrzymuje od więźniów grypsy z groźbami śmierci.

Decyzja o osadzeniu dziennikarza w areszcie wywołała w Wielkiej Brytanii falę protestów. Demonstrujący domagali się jego uwolnienia. W manifestacjach brało udział wielu Polaków, którzy od lat mieszkają na Wyspach. Sprawa poruszyła też prawicowe środowiska w Polsce.

Bloger podkreśla, że skoro cała UE ingeruje w polską reformę sądownictwa, to Polacy tym bardziej mają prawo ingerować w to, co dzieję się w Wielkiej Brytanii. - Ta sprawa jest rzeczywistym zagrożeniem praw człowieka i wolności słowa - stwierdza.

>>> Więcej o sprawie Tommy'ego Robinsona <<<

Dariusz Matecki zauważa, że młodzi Polacy pokazali ostatnio swój sprzeciw dla projektu dyrektywy zwanej potocznie "Acta 2.0". Unijny akt docelowo ma regulować kwestię praw autorskich w internecie. Przeciwnicy dyrektywy twierdzą, że ograniczy ona możliwość wymiany informacji w sieci.

Zdaniem Mateckiego obrona aktywisty, tak jak w przypadku "Acta 2.0", również jest walką o wolność słowa. I dlatego apeluje do młodych Polaków, by właczyli się również w tę sprawę.

- To, że dzisiaj wystąpimy w obronie Tommy'ego, nawet symbolicznie, jest dla nas rzeczą bardzo ważną, ponieważ z Polski powinien pójść sygnał, że wolności słowa trzeba bezwzględnie bronić - tłumaczy Matecki.

Inicjator akcji wzywa Polaków do pisania litów do brytyjskich polityków i instytucji z żądaniem uwolnienia Tommy'ego Robinsona.

Przygotował Paweł Kurek

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Brytania: 6 muzułmanów skazanych za plany ataku na skrajną prawicę

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:45
Sąd w z Birmingham skazał sześciu muzułmanów na kary do 19,5 roku więzienia za planowanie samobójczego zamachu na uczestników wiecu skrajnie prawicowej Angielskiej Ligi Obrony (EDL). Do ataku nie doszło, gdyż planujący zamach spóźnili się na wiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania: bracia skazani za udział w terrorystycznym szkoleniu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 13:04
Dwaj bracia o arabskich korzeniach, mieszkający we wschodnim Londynie, zostali skazani przez brytyjski sąd na kary po cztery i pół roku pozbawienia wolności za udział w 2013 r. w terrorystycznym szkoleniu w Syrii - poinformowała telewizja Al-Arabija.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radykalny imam skazany za wspieranie dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 15:40
Brytyjski sąd skazał imama Anjema Choudary'ego na 5,5 roku więzienia za wspieranie tak zwanego Państwa Islamskiego i jego bojowników.
rozwiń zwiń