Polskie Radio

Sławomir Łosowski: muzyką ilustruję emocje i wrażenia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:15
Każdy utwór, który muzyk komponuje ma jakąś inspirację. - Jakaś sprawa mnie porusza, jakieś emocje, ludzie mówią, że maluję muzyką, więc pewnie tak jest, ale nie umiem zwerbalizować jak to robię - przyznaje artysta.
Audio
  • Sławomir Łosowski o sobie i zespole Kombi (Już taki jestem/Jedynka)
Sławomir Łosowski
Sławomir Łosowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dzieciństwo wspomina jako wspaniałe, piękne, dobre i radosne. Ojciec był artystą-rzeźbiarzem, ale syna nie zmuszał do kontynuacji swej pasji.  

Gość Jedynki, który wyznał, że jego pierwsze imię to Marek, w dzieciństwie lubił rysować. Pierwsze malunki pochodzą z czasów, kiedy miał 2 i pół roku. Ojciec dokonywał później selekcji i te nieudane prace lądowały w piecu. - Mieliśmy piece węglowe, więc te słabsze prace były utylizowane, a przy okazji rozpalały piec - wspomina muzyk. Mimo to zachowało się 2 tysiące prac.

Nawet namawiano go do studiów artystycznych, ale w liceum w całości opanowała go muzyka.

Sławomir Łozowski opowiada o kulisach powstania piosenki "Słodkiego, miłego życia" oraz utworu "5, 10, 15". Co chciał tym utworem pokazać? Wyjaśnia także, jak powstał zespół Kombi, który wcześniej nazywał się Akcenty.

Posłuchaj całej rozmowy na zakończenie której można posłuchać kolędy "Przybieżeli do Betlejem" w dość niezwykłej aranżacji i wykonaniu

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Sławomir Marek Łosowski (muzyk, kompozytor, lider zespołu Kombi)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 13.22

ag


Czytaj także

Sławomir Łosowski z Kombi: muzyką ilustruję to, co przeżywam

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 17:30
- Chyba bym nie potrafił realizować innych koncepcji muzycznych niż te, które gdzieś tam u mnie w sercu są - powiedział w radiowej Jedynce kompozytor, autor piosenek, klawiszowiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombi wspiera reprezentację piosenką "Polska drużyna"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 15:41
14 czerwca meczem w Moskwie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Być może naszych piłkarzy będzie wspierał utwór zespołu Kombi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski. Czym jest dla niego wolność?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 15:59
W Szczecinie odbędzie się koncert, pt. "Jaki jest wolności smak?" W wykonaniu zespołu Kombi. Na koncert w "Muzycznej Jedynce" zapraszał lider zespołu Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń