Polskie Radio
Section05
katastrofa ekologiczna

Dniepr zanieczyszczony z powodu działań wojennych. Władze ostrzegają przed katastrofą ekologiczną

Kolejne niepokojące informację z Ukrainy. - Obwodowi chersońskiemu na południu Ukrainy grozi katastrofa ekologiczna z powodu zanieczyszczenia Dniepru, spowodowanego wysadzaniem w powietrze jednostek pływających - ostrzegł w sobotę lojalny wobec Kijowa szef administracji regionu Jarosław Januszewycz.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 katastrofa ekologiczna rzeka Dniepr ŚWIAT Europa

Mokra sprawa, czyli o wpływie wody na samochód

Zachód Europy mocno ucierpiał na ostatniej powodzi. Tysiące samochodów w Niemczech, Belgii i Holandii znalazło się pod wodą. Z pewnością już niebawem pojawią się na naszym rynku jako całkiem dobre, mało używane i zadbane auta. Jak uchronić się od wdepnięcia na motoryzacyjną minę?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców samochody powódź katastrofa ekologiczna Niemcy sprzedaż handel Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochód Belgia Holandia Giełda ŚWIAT porady poradnik społeczeństwo prawo oszustwa oszustwo

Pomoc przedsiębiorcom znad Odry. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze. Na wypłatę jednorazowego świadczenia 3010 zł na pracownika będą mogły liczyć firmy, które w sierpniu zanotowały spadek przychodów powyżej 50 proc. Chodzi m.in. o branże turystyczne oraz gastronomiczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Odra katastrofa ekologiczna rzeka ryby Andrzej Duda przedsiębiorca ustawa prezydent

TYLKO U NAS Rząd pracuje nad raportem ws. katastrofy na Odrze. Anna Moskwa zapewnia: 30 września będzie opublikowany

Jak powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, raport ws. katastrofy ekologicznej na Odrze będzie gotowy 30 września. Jak zaznaczyła w rozmowie z naszym reporterem Pawłem Kurkiem, wszystkie dotychczasowe analizy potwierdzają, że przyczyną skażenia była złota alga.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Odra katastrofa ekologiczna Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Pomoc dla przedsiębiorców znad Odry. Maląg: możliwe jest przedłużenie wsparcia

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg nie wyklucza wsparcia dla przedsiębiorców nadodrzańskich również w kolejnych miesiącach. Senat rozpatruje dziś uchwalone w piątek przez Sejm przepisy zakładające wypłatę świadczenia postojowego dla firm, które w wyniku katastrofy ekologicznej na Odrze straciły w ubiegłym miesiącu minimum 50 proc. przychodu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Odra katastrofa ekologiczna Marlena Maląg przedsiębiorstwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej GOSPODARKA

Pomoc dla przedsiębiorców znad Odry. Karczewski: to bardzo ważne, że ta ustawa nie zostanie odrzucona

- Poprawki opozycji zdarzają się racjonalne, trzeba być obiektywnym, ale w większości mają charakter populistyczny, wpisują się w wyrazistą i agresywną walkę polityczną - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Stanisław Karczewski. Dziś na jednodniowym posiedzeniu zbiera się Senat, by zadecydować m.in. o pomocy dla przedsiębiorców znad Odry.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Stanisław Karczewski Senat katastrofa ekologiczna Odra pomoc Grzegorz Jankowski

Nieśmiały drapieżnik. Jak ludzie wytępili tygrysa tasmańskiego

Był największym drapieżnym torbaczem na świecie. Już trzy tysiące lat temu prehistoryczni artyści malowali jego wizerunki na ścianach jaskiń. Jego populacja kurczyła się powoli przez dziesiątki wieków. Ostateczny cios zadali mu europejscy osadnicy, przekonani, że z naturą Tasmanii mogą robić to, co im się podoba.
Zobacz więcej na temat:  Tasmania Australia Wielka Brytania kolonie ludobójstwo ochrona przyrody katastrofa ekologiczna ekologia zwierzęta rolnictwo kangur HISTORIA

"Nie pozostawiamy firm samym sobie". Maląg o wsparciu dla przedsiębiorców znad Odry

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że firmy nadodrzańskie mogą liczyć na pomoc ze strony rządu. - Nie pozostawiamy firm samym sobie, to już widzieliśmy w czasie pandemii koronawirusa - oświadczyła.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie Marlena Maląg katastrofa ekologiczna Odra przedsiębiorca Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wiceprezes Wód Polskich ws. Odry: mamy do czynienia z wieloma niekorzystnymi zjawiskami, które zbiegły się w czasie

- Trwa wyjaśnianie przyczyn śnięcia ryb w Odrze i innych rzekach. Jako rząd polski, wspólnie z rządem niemieckim, daliśmy sobie czas do 30 września 2022 roku, aby tę sytuację wyjaśnić - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skowyrski, wiceprezes Wód Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Odra POLSKA katastrofa ekologiczna rzeka ryby służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24