Polskie Radio

Nowa stacja w Polskim Radiu: Polskie Radio Kierowców przez całą dobę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:22
Polskie Radio Kierowców to nowa stacja Polskiego Radia, która dostępna będzie w technologii DAB+i poprzez aplikację nadawcy publicznego od jesieni br. Innowacyjny projekt powstaje w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Całodobowe Polskie Radio Kierowców będzie stacją całkowicie sprofilowaną na potrzeby zmotoryzowanych słuchaczy. Atrakcyjna ramówka, znakomici dziennikarze motoryzacyjni, doskonałe poradnictwo i raporty z dróg krajowych w kilku wersjach językowych będą atutem stacji dostępnej na żywo i w podcastach w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, internecie oraz w systemie DAB+.

-Bezpieczeństwo na drogach od lat jest jednym z tematów misyjnych w Polskim Radiu, dotyczy przecież nas wszystkich i naszych najbliższych - mówi Agnieszka Kamińska, redaktor naczelna i prezes Polskiego Radia. - Pokolenia kierowców korzystają z informacji przekazywanych w popularnej audycji "Radio kierowców" w Programie Pierwszym. Cenią też inne nasze audycje poświęcone tej tematyce. Projekt nowej stacji w systemie DAB+ jest odpowiedzią na ich potrzeby i zainteresowanie, ale jest też znakiem czasu: nowe technologie dają nowe możliwości - dodaje.

Obecnie sieć nadawcza Polskiego Radia S.A. w technologii DAB+ obejmuje 25 stacji nadawczych, które pokrywają sygnałem 31,6 % powierzchni kraju i zapewniają odbiór cyfrowego radia przez ok. 20,7 mln osób (54%). Jesienią 2020 roku uruchomione zostaną kolejne nadajniki, dzięki którym sygnał będzie dostępny na ok. 45% powierzchni Polski, w tym także wzdłuż głównych dróg i autostrad, a dostęp do radiofonii cyfrowej DAB+ uzyska ok 67 % mieszkańców.

Do 2023 Polskie Radio S.A. planuje pokrycie sygnałem 61,5 % powierzchni kraju i zapewnienie dostępu do cyfrowego radia dla 30,3 mln słuchaczy. Projekt Polskiego Radia Kierowców ma także związek z przepisami „Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej” (EECC), który nakłada obowiązek montowania w nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. Państwa członkowskie zobowiązane są do wprowadzenia stosownego ustawodawstwa do grudnia 2020 r.

Jednocześnie Polskie Radio rozwija dostępność oferty cyfrowej w Internecie, a nowa aplikacja mobilna Polskiego Radia już zyskała ogromne uznanie użytkowników.

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka" na Zakopiance

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 17:10
Skrzyżowanie na drodze ekspresowej nr 7 (Zakopianka) w pobliżu miejscowości Krzyszkowice. To właśnie tam przed konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem mieszkańcy blokowali ruch, bo od wielu lat dopominają się o przebudowę skrzyżowania, tak by było bezkolizyjne dla pieszych i aut jadących drogą podporządkowaną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka". Interwencyjna audycja Programu 1 Polskiego Radia z Zieleńca

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:12
Radiowa Jedynka zmierzyła się z kolejnym tematem dotyczącym bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W piątek (13 marca) Patryk Kuniszewicz i Maciej Walecki odwiedzili Zieleniec, by w interwencyjnej audycji "Bezpieczna Jedynka" poruszyć sprawę tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło tam kilka dni temu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka". Jak wygląda pomoc drogowa w czasie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 18:30
Na całym świecie trwa pandemia koronawirusa, ale pewne sprawny w naszym życiu nie zmieniają się. Niektórzy z nas muszą wybrać się do pracy, jechać do przychodni bądź zrobić zakupy. W tym celu często korzystamy z auta. A co w przypadku, kiedy samochód się zepsuje lub dojdzie do kolizji?
rozwiń zwiń