Polskie Radio

Jan Paweł II: nauczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 13:32
W audycji z cyklu "Po drugiej stronie lustra" w poniedziałek po godz. 23.00 w 100-lecie urodzin przypomnimy nauczanie św. Jana Pawła II, w szczególności dziedzictwo myśli i czynu, aby pokazać aktualność oraz wpływ pontyfikatu papieża Polaka na współczesne życie chrześcijan.
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: giulio napolitano/Shutterstock.com

Przywołamy szczególną misję, którą była ewangelizacja świata realizowana poprzez liczne podróże i przesłanie do młodych ludzi, jak również duchowe dziedzictwo wiary i szeroką dokumentację, która stanowi świadectwo głoszenia wolności i poszanowania godności każdego człowieka.

Gościem będzie prymas Polski, abp Wojciech Polak, dr nauk teologicznych.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Po drugiej stronie lustra" w poniedziałek (18.05) po godz. 23.05 zaprasza Katarzyna Jankowska.

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zostałem z wami...

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 22:15
W dziewiątą rocznicę śmierci Papieża Polaka i w przededniu jego kanonizacji w "Sezonie na Dwójkę" porozmawiamy o fenomenie osoby Jana Pawła II, a także o dowodach jego świętości i procesie kanonizacyjnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest symbolem polskości". Inauguracja obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 17:38
- Jan Paweł II wciąż jest najczęściej wymieniany jako osoba najważniejsza dla Polaków, we wszystkich badaniach, sondażach - zaznaczył na konferencji prasowej poświęconej 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
rozwiń zwiń