Polskie Radio

Polskie Radio Kierowców. Słuchaj i jedź bezpiecznie!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 16:30
Polskie Radio Kierowców zainaugurowało działalność 16 października 2020 roku. Nowa, dziewiąta antena Polskiego Radia, skupia się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa na drogach w kraju i zagranicą, informowaniu kierowców o warunkach pogodowych, ale także przekazywaniu aktualności dotyczących m.in. zmian w prawie. Jakie są kulisy Polskiego Radia Kierowców i co myślą o nim słuchacze?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Syda Productions

 Słuchania PRK powinno się nakazywać już na kursach prawa jazdy. – Jeszcze nie tak dawno można było pomarzyć o polskim radiu za granicami kraju, a dziś stało się to rzeczywistością. – Pierwsze, co robię, wsiadając do ciężarówki, to załączam waszą aplikację – piszą słuchacze anteny.

"Wydarzenia w Dover pokazały jak potrzebna to antena". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców
Agnieszka Kamińska Prezes Polskiego Radia.jpg
"Wydarzenia w Dover pokazały jak potrzebna to antena". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Kierowcy, chętnie włączając się w działania Polskiego Radia Kierowców na rzecz bezpieczeństwa, przysyłają również informacje o warunkach na drogach, dzięki czemu dziennikarze mogą na bieżąco przekazywać aktualności dotyczące utrudnień na trasach w kraju i za granicą. 

Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców: Wiktoria Jurczewska, Patryk Kuniszewicz, Kuba Marcinowicz. Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców: Wiktoria Jurczewska, Patryk Kuniszewicz, Kuba Marcinowicz. 

 Docieramy do kierowców podróżujących nie tylko po Polsce, ale również po całym świecie. Otrzymujemy wiadomości od słuchaczy z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Belgii, Czech, Słowacji, czy Bangladeszu.

Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Kierowców: każdy, kto jeździ samochodem, potrzebuje dobrej informacji
1200_samochody_droga_shutterstock.jpg
Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Kierowców: każdy, kto jeździ samochodem, potrzebuje dobrej informacji

Zależy nam, aby towarzyszyć w drodze jak największemu gronu odbiorców, któremu przekażemy codziennie niezbędne i wiarygodne informacje – mówi Edyta Poźniak, szefowa anteny. 

🔹 Mój pierwszy... Motocykl? 🏍️ Samochód? 🚙 Pierwsza zagraniczna podróż? 🌍 A może pocałunek w aucie? 💋

Jak Polskie Radio Kierowców przedstawia się w liczbach? Antena działa od 3 miesięcy 24 godziny na dobę, co daje do tej pory 2232 wspólne godziny ze słuchaczami. W tym czasie użytkownicy odwiedzili stronę internetową aż 194 004 razy, a aplikację pobrały 21 533 osoby. W social mediach również sporo się dzieje. W czasie 90 dni informacje o warunkach na drogach, utrudnieniach, poradach ekspertów dotarły na Facebooku do 1 502 634 osób, a na Twitterze – do 1 994 000 użytkowników.

Polskiego Radia Kierowców można słuchać przez bezpłatną aplikację mobilną, stronę internetową oraz cyfrowe radio DAB+. Więcej TUTAJ!  

Polskie Radio Kierowców Polskie Radio Kierowców
mat. promocyjne Polskiego Radia 

Czytaj także

"DAB"- cyfrowe radio przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 12:40
W dobie wszechobecnej cyfryzacji i "galopującego" postępu technologicznego, coraz chętniej sięgamy po najnowsze rozwiązania i nowinki techniczne, również w dziedzinie radiofonii.  Cyfrowa transmisja danych radiowych DAB+, montowana w systemach audio w większości nowych samochodów to odpowiedź na wciąż rosnące oczekiwania współczesnych odbiorców. Czy system ten zrewolucjonizuje rynek radioodbiorników i zajmie miejsce tradycyjnego radia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców na ostatniej prostej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:00
Pobudki o 3:30 i spotkania, ustalanie scenariusza, zdalne nagrywanie ekspertów czy próby emisji do późnych godzin wieczornych... Taka była codzienność ostatnich tygodni zespołu Polskiego Radia Kierowców. A wszystko to dla zmotoryzowanych, by mieli najlepsze radio na świecie informujące na bieżąco o utrudnieniach w ruchu drogowym, przypominające o bezpieczeństwie i podpowiadające jak przygotować swoje auto choćby na pluchę jesieni czy zimowe, pierwsze mrozy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Startuje Polskie Radio Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:10
16 października 2020 r. po raz pierwszy zabrzmi sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne. W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne będzie w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audycje na czterech kółkach – startuje Polskie Radio Kierowców!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:50
Startuje Polskie Radio Kierowców – całodobowy, nowoczesny i interaktywny projekt Polskiego Radia. – Nawet jeżeli ktoś nie do końca "siedzi" w świecie motoryzacyjnym, bardzo chętnie posłucha o nowych przepisach, o zmianach, ułatwieniach – mówił w Trójce Kuba Marcinowicz, którego będziemy mogli usłyszeć już pierwszego dnia działalności radia, który czeka nas w piątek 16 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś o godz. 11 streaming inaugurujący nadawanie Polskiego Radia Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 19:40
16 października o godz. 11 zabrzmi sygnał Polskiego Radia Kierowców. Wydarzenie inauguracyjne będzie można obejrzeć na stronie PolskieRadio24.pl i w mediach społecznościowych Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza Polskie Radio Kierowców! Prezes Agnieszka Kamińska gościem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 22:00
W piątek 16 października kierowcy w całej Polsce usłyszą sygnał Polskiego Radia Kierowców – nowego programu Polskiego Radia. O tym nowoczesnym, interaktywnym projekcie, prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska opowie w porannym paśmie "Pora na Trójkę".
rozwiń zwiń