Polskie Radio

"Ta nominacja bardzo cieszy". Prezes Polskiego Radia o sukcesie serwisu "Bitwa Warszawska 1920"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 17:15
Kolejny sukces Polskiego Radia. Prezes Agnieszka Kamińska powiedziała, że nominacja serwisu multimedialnego "Bitwa Warszawska 1920" do finałowej piętnastki Plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku" pokazuje, że Polskie Radio świetnie wypełnia swoją rolę nadawcy publicznego. 
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio

Agnieszka Kamińska podkreśliła, że Polskie Radio pokazuje jak ważna jest historia i przedstawia fakty historyczne w ich prawdziwym kontekście - w serwisie możemy obejrzeć ikonografie, posłuchać dźwięków archiwalnych, zobaczyć mapy z 1920 roku. Serwis jest w 6 językach więc każdy kto jest zainteresowany historią Polski, a nie zna języka polskiego także może się z tą historią zapoznać.

Czytaj także:
Bitwa 1920 1200.png
Serwis Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" w finale plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku

Specjalny multimedialny serwis został nominowany w kategorii "Edukacja", zwyciężył w I etapie 14. Plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku" i decyzją jury wszedł do finału. Serwis przygotował zespół portalu Polskiego Radia.

- Ta nominacja bardzo cieszy, jesteśmy, ja jako Prezes Zarządu i wszyscy pracownicy i współpracownicy bardzo dumni z tego sukcesu i mamy nadzieję na nagrodę - powiedziała Agnieszka Kamińska.

Przypomniała, że Polskie Radio utworzyło w ubiegłym roku aż osiem serwisów multimedialnych, w tym roku powstają kolejne, poświęcone na przykład Kazimierzowi Górskiemu, czy kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Kolejne wyróżnienie 

To kolejny sukces multimedialnego serwisu Polskiego Radia poświęconego Bitwie Warszawskiej 1920 roku. W czerwcu zdobył on nominację do "Prix Italia 2021". To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwana "radiowymi Oscarami".

Wcześniej serwis specjalny bitwa1920.gov.pl był już dwukrotnie doceniany. W marcu otrzymał nagrodę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja". Kapituła konkursu wyróżniła serwis za "dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak również wizualnej, którym przyświeca idea - mobile first". Podkreślono również "innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców". Pod koniec ubiegłego roku serwis otrzymał Nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020.

Czytaj także:
1200_Piłsudski_tablica_TT.jpg
"Ponadczasowy przekaz". Odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą marszałkowi Piłsudskiemu

Czytaj także:

Głosowanie 

Poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku serwis specjalny został przygotowany przez Polskie Radio we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" z okazji stulecia bitwy. Jest największym i najbogatszym serwisem internetowym poświęconym temu wydarzeniu, a zarazem jedną z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju.

Od czwartku, kiedy rozpocznie się II etap plebiscytu, poprzez jego stronę internetową będzie można głosować na projekty. Ich opisy wraz ze zdjęciami będą dostępne na stronie whr.muzhp.pl. Głosowanie potrwa do końca sierpnia.

jbt

Czytaj także

Nagrania Polskiego Radia z września 1939 roku na liście UNESCO. "Wciąż zaginiona jest trzecia partia płyt"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 15:20
Dyrektor Archiwum Polskiego Radia Elżbieta Berus-Tomaszewska ocenia, że kolekcja 93 oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych z nagraniami z września 1939 roku ma ogromną wartość historyczną. Materiały dźwiękowe Polskiego Radia z przemówieniami między innymi Stefana Starzyńskiego i Józefa Becka zostały wpisane na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serwis "Bitwa Warszawska 1920" w finale kolejnego plebiscytu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 14:45
Specjalny multimedialny serwis Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920", nominowany w kategorii "Edukacja", zwyciężył w I etapie 14. Plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku" i decyzją jury wszedł do finałowej piętnastki.
rozwiń zwiń