Polskie Radio

Mobile Trends Awards 2021. Polskie Radio z nominacjami. Dziś ostatni dzień głosowania

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 12:30
Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do Mobile Trends Awards 2021. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Od 11 lat kapituła konkursu nagradza firmy, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach.
Polskie Radio z trzema nominacjami do Nagród Mobile Trends Awards 2021
Polskie Radio z trzema nominacjami do Nagród Mobile Trends Awards 2021Foto: PR

Także tym razem zespół ekspertów IT wyłoni najlepsze projekty w 11 dziedzinach: "Życie codzienne", "Bankowość mobilna", "Bankowość i finanse dla dzieci", "Biznes", "Commerce", "Funkcjonalność prospołeczna", "Kultura i edukacja", "Marketing mobilny", "Start-up", "Strona mobilna/RWD - kultura i edukacja" oraz "Serwis mobilny/RWD".

Ale to nie wszystko! Swój głos mają również internauci. Od wtorku (15 lutego) każdy może zagłosować na swój ulubiony projekt lub firmę. Zwycięzcy głosowania internautów otrzymają dodatkowe punkty w rywalizacji o pierwsze miejsce i statuetkę. 

                                     TU GŁOSUJ W DNIACH 15-23 LUTEGO:

                               https://mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie

Jedynka Polskie Radio

W kategorii "Życie codzienne" nominowano do nagrody aplikację Jedynka Polskie Radio. Nowoczesna i funkcjonalna wersja mobilna powstała z okazji 50-lecia kultowej wakacyjnej audycji Programu 1 "Lato z Radiem".

Dzięki tej aplikacji możesz słuchać radiowej Jedynki wszędzie tam, gdzie jesteś! Ponadto możesz sprawdzić aktualną ramówkę, wysłuchać archiwalnych audycji lub Jedynkowych podcastów.

Dodatkowo możesz być na bieżąco z Jedynkowymi akcjami specjalnymi: Latem z Radiem i Turystyczną Listą Przebojów PL - oglądać koncerty na żywo, śledzić trasę reporterską i sprawdzać, gdzie w twojej okolicy znajdują się ciekawe atrakcje turystyczne zgłoszone przez radiowych słuchaczy.

Dzięki aplikacji Jedynka Polskie Radio masz swoje ulubione radio zawsze pod ręką na smartfonie lub tablecie

Sukces serwisów specjalnych

Polskie Radio otrzymało też dwie nominacje w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja". Kapituła doceniła witrynę galaktykalema.pl, czyli nowy serwis narracyjny przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Użytkownicy strony mogą udać się w międzyplanetarną podróż przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy i najwybitniejszych umysłów XX wieku.

Polskie Radio ma też szansę na statuetkę za multimedialny interaktywny serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Portal przypomina, jak doszło do uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jakie były jej postanowienia. To niezastąpione kompendium wiedzy i narzędzie edukacyjne.

Zeszłoroczne wyróżnienie

Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłoni najlepsze projekty w 11 dziedzinach. W ubiegłym roku Polskiemu Radiu przyznano statuetkę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja".

Publiczny nadawca, wspólnie z Biurem Programu Niepodległa, otrzymał nagrodę za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Ma pięć ogólnopolskich programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal PolskieRadio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.


Czytaj także

Polskie Radio w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 23:35
W 2021 roku Polskie Radio zajęło miejsce na podium, będąc drugim pod względem liczby cytowań nadawcą radiowym w Polsce. Na anteny Polskiego Radia inne media powoływały się w sumie 24 425 razy. W rankingu ogólnym najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce (radio, tv, prasa, Internet) Polskie Radio znalazło się w pierwszej dziesiątce, jako jeden z dwóch nadawców radiowych.
rozwiń zwiń