Polskie Radio

Premierowe "Miasto" grupy Cheap Tobacco [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 09:00
"Miasto" to singiel zapowiadający premierę płyty "Zobaczmy siebie" zespołu Cheap Tobacco, od 10 lat odnoszącego sukcesy w salach koncertowych. To w pewnym sensie "nowa" grupa, choć cały czas w tym samym składzie. 
Okładka singla Miasto grupy Cheap Tobacco.
Okładka singla "Miasto" grupy Cheap Tobacco. Foto: mat. pras.
  • Zespół Cheap Tobacco tworzą: obdarzona charyzmatycznym głosem wokalistka i autorka tekstu Natalia Kwiatkowska oraz tworzący wspólnie z nią muzykę instrumentaliści - Robert Kapkowski (gitara), Michał Bigulak (bas) i Bartosz Kołodziejski (perkusja). 
  • Grupa zapowiada nowy sposób, w jaki cała czwórka zaczęła patrzeć na otaczający świat. Świat, który – jak sami mówią – kolorują i retuszują swoim rockowym przekazem i wyrazistością nowych numerów. 

Dla muzyków Cheap Tobacco "Miasto" manifestuje hałas, zgiełk, kurz, beton, pospiech. To przejaw chaosu, przesytu, intensywności, która wciąga na tyle, że zapomina się o sobie. Ale to też energia i tętniące życie, choć inaczej niż jeszcze dwa lata temu. W kontraście do tego - człowiek. Pierwotne instynkty, miłość troski, wzloty i upadki, i wszystko to czego się nie da zdusić ogromem metropolii. W pędzącym świecie, w którym normy definiowane są na nowo, pamięć o tym kim jesteśmy, staje się kompasem wskazującym drogę do domu.

Powstające na nową płytę piosenki są odbiciem emocji powstałych z konfrontacji bycia ze sobą sam na sam w trakcie pandemii. "Miasto" jest dobrą zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać za kilka miesięcy. 

Za starzy na sukces? 

Cheap Tobacco to zespół, który od dziesięciu lat odnosi sukcesy w salach koncertowych (zagrali przeszło 600 koncertów w Polsce i poza granicami), pracuje intensywnie nad materiałem na nową płytę, która ponownie (jak poprzednia, zatytułowana "Szum") ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia zaraz po wakacjach. 

Tymczasem prezentujemy w formie cyfrowej zapowiadający płytę utwór "Miasto". 


ZOBACZ WIDEO - utwór "Miasto": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał grupy cheaptobaccoband 


ZOBACZ ZAPROSZENIE CHEAP TOBACCO: 

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Cheap Tobacco: idziemy w stronę rocka

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 19:05
Energia, pasja, autentyczność, mocne vintage'owe brzmienie połączone z lekkością i świeżością melodii. Dodatkowo - najlepszy kobiecy bluesowy głos w Polsce. Oto Cheap Tobacco.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cheap Tobacco: śpiewanie po polsku ma więcej głębi

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 13:06
Cheap Tobacco to wybuchowa mieszanka mocnego vintage'owego brzmienia połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cheap Tobacco - vintage filtrowany przez wszechświat

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 13:00
- Prace nad materiałem trwały trzy lata, rejestracja w studiu zaledwie tydzień. "Szum" to nasze nowe dziecko, na które warto było tyle czekać - mówią muzycy zespołu Cheap Tobacco.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cheap Tobacco zagrali w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 20:00
Cheap Tobacco to mieszanka czystej energii, autentyczności oraz vintage'owego brzmienia, połączona z głosem dziewczyny, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cheap Tobacco: kilkanaście "szkieletów" pojechało z nami do Cisnej

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 08:00
Cheap Tobacco odwiedzili Bartka Koziczyńskiego ze swym najnowszym albumem "Szum" wydanym przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. - To nie jest stricte blues - mówią muzycy o swoich utworach. 
rozwiń zwiń