X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Węgry 1956 - nowy serwis portalu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 08:00
W 55. rocznicę powstania na Węgrzech - dramatycznej próby zdobycia wolności i uwolnienia się spod sowieckiej dominacji - zapraszamy do serwisu poświęconego temu ważnemu wydarzeniu.
Audio
  • Zapowiedź specjalnego serwisu internetowego Wegry56.polskieradio.pl

Na stronie Wegry56.polskieradio.pl udostępniamy Państwu ocalone i dzięki nowoczesnej technologii odzyskane, unikalne nagrania dotyczące krwawo stłumionego przez Sowietów powstania na Węgrzech, a zarazem - jednego z bardziej gorących okresów w działalności Radia Wolna Europa.

Wreszcie historycy polscy i węgierscy mogą rozstrzygać, w jakim stopniu ocalone materiały zawierają odpowiedź na stawiane od pół wieku pytania: czy polityka węgierskiej RWE sprowokowała ludność Budapesztu do walk z Sowietami? Czy powściągliwość redakcji polskiej RWE pomogła uniknąć konfrontacji?

Unikatowe, żmudnie wyodrębnione z blisko 7000 godzin nagrań w sześciu językach, polskojęzyczne nagrania RWE dokumentują nie tylko czas narodowej rewolucji i krwawej interwencji wojsk sowieckich na Węgrzech, ale także rozgrywające się w tym samym okresie wydarzenia w Polsce (zmiany w kierownictwie partii, radzieckie naciski na polskie władze), Egipcie (wybuch wojny po nacjonalizacji kanału sueskiego) oraz USA (wybory powszechne i prezydenckie).

Zapraszamy!

Redakcja portalu polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak