Polskie Radio

Premiery filmowe: "Hobbit" kontra filmy o miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 15:40
Poza "Hobbitem" warto wybrać się także m.in. na polski film o miłości - słodko-gorzką historię o spotkaniu w jesieni życia.
Audio

"Hobbit" został podzielony na trzy części, więc ostatecznie jeszcze trochę poczekamy na finał – mówi Jakub Popielecki z Filmweb.pl w Czwórce. – Materiału jest mniej niż w tamtej trylogii, więc i w filmie słów jest mniej.

W tym filmie dostaniemy dokładnie to, co otrzymaliśmy we "Władcy pierścieni". – I to także jest film dla tych, którym podobał się "Władca" – mówi Popielecki. – Doświadczenie jest niemal identyczne, więc pozostali nie mają czego szukać w kinie.

Zdaniem Popieleckiego, "Hobbit trzyma poziom". – Choć pierwsze 40 minut może być trudne dla osób niezaznajomionych z twórczością Tolkiena i światem Podziemia – mówi krytyk.

Ale potem zaczyna się prawdziwy "rollercoaster, bitwy, pościgi i pojedynki". – Jest efektownie, dlatego warto zobaczyć ten film w trzech wymiarach – mówi Popielecki. – Tym bardziej, że w polskich kinach ukażą się przecież różne wersje: m.in. 48 klatek na sekundę, 2D, z dubbingiem i Borysem Szycem w roli Golluma.

Zobacz zwiastun:

"Gambit, czyli jak ograć króla" to historia nieudaczników, którzy choć raz w życiu chcą zgarnąć najwyższą stawkę. I choć na plakatach widnieje wielkie nazwisko Braci Cohen, zdaniem Popieleckiego, fani ich twórczości mocno się rozczarują. – Ten film jest kilka poziomów niżej niż ostatnie obrazy rodzeństwa – mówi ekspert. – Scenariusz bowiem powstał 10 lat temu i od tego czasu leżał w szufladzie.

Na ekranie zobaczymy Colina Firtha i Cameron Diaz. – Planują szwindel na wiele milionów dolarów, zdradzę, że chodzi o słynny obraz Moneta – mówi Popielecki.

Zobacz zwiastun:

"Piąta pora roku" to polski film w reżyserii Jerzego Domaradzkiego. Opowiada historię dojrzałej miłości. W role głównych bohaterów wcielają się: Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska. – Ten film, w przeciwieństwie do wielu polskich komedii, nie boli, i to jego ogromna zaleta – mówi Popielecki. – Humor jest stonowany i miejscami całkiem udany, choć zdarza się kilka „grubszych momentów”. To słodko-gorzki film o spotkaniu w jsieni życia i szansie na coś więcej.

Zobacz zwiastun:

(kd)

Czytaj także

Porno uratuje świat?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 14:22
Zaczął od "Końca Rosji" teraz przyszła pora na "Fuck For Forest". O tym, co ludzie są w stanie zrobić, żeby ratować przyrodę opowiada w swoim najnowszym filmie oraz w Czwórce reżyser Michał Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: Anna Karenina i gangster, a w tle… chmury

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 16:23
W tym tygodniu gratka czeka nie tylko miłośników klasycznej literatury, ale także filmów obyczajowych, czy kryminałów. Na ekranach zobaczymy bowiem "Annę Kareninę", "Gangstera", oraz "Atlas chmur"."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: bogowie ulicy, kosmiczna miłość i wielka fala

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 17:20
W tym tygodniu nie ma niestety żadnego filmu, który z lekkością romantycznej komedii umiliłby kinomaniakom szarość grudnia. Ale za to uczta dla oka i duszy będzie...
rozwiń zwiń