Polskie Radio

Mobile Trends Awards 2021. Głosuj na multimedialny serwis "Konstytucja 3 maja"!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 05:50
Wśród trzech nominacji, jakie otrzymało Polskie Radio do Nagród Mobile Trends Awards 2021, znalazł się serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Zachęcamy do zapoznania się z tą multimedialną opowieścią powstałą w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz – do oddania na ten projekt głosu.
Materiały prasowePolskie Radio
Materiały prasowe/Polskie Radio Foto: PR/Łukasz Haponiuk

Od 11 lat kapituła konkursu Mobile Trends Awards nagradza firmy, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Oprócz grona ekspertów głos mają tu również internauci, którzy najlepsze projekty mogą wybierać od 15 lutego br. na stronie mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie

Zachęcamy do oddania głosu na serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Witryna ta, powstała we współpracy z Kancelarią Sejmu RP, jest wyjątkową multimedialną opowieścią o czasach, kiedy zachwiał się stary porządek świata, czasach filozofów i rewolucjonistów. Czasach, w których jednym świtała wolność, a inni musieli jej bronić.

Polsko-litewska Rzeczpospolita słabła dzień po dniu. Sąsiednie państwa bezprawnie wyszarpały jej prowincje. W tej czarnej godzinie zawiązała się konspiracja. "Dla ocalenia ojczyzny" powstał rewolucyjny dokument – Konstytucja 3 maja.

Serwis konstytucja3maja.gov.pl przypomina okoliczności, w jakich doszło do uchwalenia tej pierwszej nowoczesnej ustawy zasadniczej w Europie i drugiej na świecie, oraz - jakie były jej postanowienia.

Głos na serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl można oddać od 15 do 23 lutego br. na stronie mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie. Zwycięzcy otrzymają dodatkowe punkty w rywalizacji o pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną - statuetkę za zwycięstwo w głosowaniu internautów.

Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do Nagród Mobile Trends Awards 2021. W kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja" kapituła doceniła witrynę galaktykalema.pl oraz multimedialny interaktywny serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Ponadto w kategorii "Życie codzienne" nominowano do nagrody aplikację Jedynka Polskie Radio.

Czytaj także

Polskie Radio w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 23:35
W 2021 roku Polskie Radio zajęło miejsce na podium, będąc drugim pod względem liczby cytowań nadawcą radiowym w Polsce. Na anteny Polskiego Radia inne media powoływały się w sumie 24 425 razy. W rankingu ogólnym najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce (radio, tv, prasa, Internet) Polskie Radio znalazło się w pierwszej dziesiątce, jako jeden z dwóch nadawców radiowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio z nominacjami do Nagród Mobile Trends Awards 2021. Agnieszka Kamińska: to wielka radość i duma

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 17:09
Prezes Polskiego Radia podkreśliła, że trzy nominacje do Nagród Mobile Trends Awards 2021 dla publicznego nadawcy to wielka radość, zaszczyt i duma. - Ogromnie się cieszę - powiedziała Agnieszka Kamińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mobile Trends Awards 2021. Głosuj na "Galaktykę Lema"!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 06:00
Wśród trzech nominacji, jakie otrzymało Polskie Radio do Nagród Mobile Trends Awards 2021, znalazł się serwis narracyjny "Galaktyka Lema" przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza. Zachęcamy do zapoznania się z tą multimedialną i międzyplanetarną opowieścią oraz – do oddania na nią głosu.
rozwiń zwiń