Historia

Mobile Trends Awards 2021. Głosuj na "Galaktykę Lema"!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 06:00
Wśród trzech nominacji, jakie otrzymało Polskie Radio do Nagród Mobile Trends Awards 2021, znalazł się serwis narracyjny "Galaktyka Lema" przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza. Zachęcamy do zapoznania się z tą multimedialną i międzyplanetarną opowieścią oraz – do oddania na nią głosu.
galaktykalema.plpl
galaktykalema.pl/plFoto: Polskie Radio

Od 11 lat kapituła konkursu Mobile Trends Awards nagradza firmy, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Oprócz grona ekspertów głos mają tu również internauci, którzy najlepsze projekty mogą wybierać od 15 lutego br. na stronie mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie

Zachęcamy do oddania głosu na "Galaktykę Lema". Ten interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin pisarza umożliwia szczególną kosmiczną podróż: przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich prozaików i najwybitniejszych umysłów XX wieku.

Podróż tym bardziej fascynującą, że przewodnikiem w niej jest sam Stanisław Lem.

Polskie Radio bowiem jako pierwsze… wysłało Lema w kosmos. A właściwie jego cząstkę w postaci głosu autora "Solaris". Nagranie wyemitowane w 1961 roku przebiło w postaci fali radiowej atmosferę i od tego czasu mknie przez galaktykę z prędkością światła. Dlatego tym, kto prowadzi nas w tej niezwykłej przygodzie poznawania "Galaktyki Lema", jest właśnie głos samego pisarza - utrwalony w unikatowych, nieudostępnianych od czasu emisji antenowej nagraniach.

Głos na "Galaktykę Lema" można oddać od 15 do 23 lutego br. na stronie mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie. Zwycięzcy otrzymają dodatkowe punkty w rywalizacji o pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną - statuetkę za zwycięstwo w głosowaniu internautów.

Dzięki serwisowi Galaktykalema.pl użytkownik m.in. pozna najważniejsze dzieła Stanisława Lema, zagłębi się w świat biografii pisarza i odkryje tajniki jego warsztatu. Nowoczesna szata graficzna i obiekty 3D sprawią, że podróż po wirtualnym układzie planetarnym będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Integralną częścią witryny Galaktykalema.pl jest również specjalna gra przeglądarkowa osnuta na motywach "Bajek robotów". A z myślą o zagranicznych wielbicielach twórczości autora "Opowieści o pilocie Pirxie" serwis został przygotowany również w angielskiej wersji językowej pod adresem Lemgalaxy.com.

***

Czytaj także:

***

Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do Nagród Mobile Trends Awards 2021. W kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja" kapituła doceniła witrynę galaktykalema.pl oraz multimedialny interaktywny serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Ponadto w kategorii "Życie codzienne" nominowano do nagrody aplikację Jedynka Polskie Radio.


Czytaj także

Polskie Radio w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 23:35
W 2021 roku Polskie Radio zajęło miejsce na podium, będąc drugim pod względem liczby cytowań nadawcą radiowym w Polsce. Na anteny Polskiego Radia inne media powoływały się w sumie 24 425 razy. W rankingu ogólnym najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce (radio, tv, prasa, Internet) Polskie Radio znalazło się w pierwszej dziesiątce, jako jeden z dwóch nadawców radiowych.
rozwiń zwiń