Polskie Radio

Ringo Starr – obraz i dźwięk. Multimedialne dzieła na licytacji

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 11:14
Ringo Starr wystawi na aukcji pięć obrazów własnego autorstwa, połączonych ze stworzoną specjalnie do tego celu muzyką. Eks-Beatles uruchomi też wirtualną galerię swych dzieł, nazwaną RingoLand.
Ringo Starr ogłasza nowy projekt artystyczny
Ringo Starr ogłasza nowy projekt artystycznyFoto: Forum/ Julien's Auctions / MEGA

Ringo Starr, mimo ukończonych 81 lat, wciąż idzie z duchem czasów. Świadczy o tym jego najnowszy projekt, łączący jego dwie artystyczne pasje: muzykę i malarstwo. Były muzyk The Beatles wybrał pięć spośród namalowanych przez siebie obrazów, ożywił je komputerowo i połączył z muzyką stworzoną przy użyciu perkusji. Tak przyrządzone multimedialne dzieła ma zamiar sprzedawać w formie zyskujących coraz większą popularność unikatowych tokenów w technologii NFT.

Całość nazywa się "Ringo Starr NFT Collection – The Creative Mind of a Beatle" i składa się łącznie z dwudziestu tokenów (każdy projekt wykonano w czterech kopiach). Będzie je można kupić podczas aukcji, która rozpocznie się 13 czerwca w domu aukcyjnym Julien's. Cena wywoławcza to tysiąc dolarów, ale zarówno sam artysta, jak i organizatorzy licytacji liczą na jej wielokrotne przebicie. Część zysków zostanie przeznaczona na rzecz należącej do Starra charytatywnej fundacji The Lotus.

Ringo Starr z autoportretem Ringo Starr z autoportretem

– Chciałem jedynie być perkusistą, ale nigdy nie wiadomo, dokąd zaprowadzi cię jakaś nowa idea – mówi Ringo w krótkim filmie promującym całe przedsięwzięcie. Eks-Beatles zaprasza przy okazji fanów do odwiedzenia wirtualnej galerii jego obrazów o nazwie RingoLand, dostępnej za pośrednictwem platformy Metaverse Spatial. Szczęśliwi nabywcy wystawionych na licytację tokenów będą mogli się tam "spotkać" z samym artystą.

źródło: YouTube / ringostarr

kc

Czytaj także

50 lat temu Beatlesi zagrali ostatni koncert

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 08:00
Niezapowiedziany występ na szczycie wieżowca należącej do zespołu firmy Apple Records był także pierwszym w historii "koncertem na dachu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Beatles - zespół, który zrewolucjonizował muzykę

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 05:45
W ciągu zaledwie ośmiu lat ustanowili rekordy popularności i sprzedali setki milionów płyt. Wspaniała czwórka z Liverpoolu stała się ikoną popkultury i ukształtowała brzmienie współczesnej muzyki. 53 lata temu, 10 kwietnia 1970 roku, Paul McCartney ogłosił zakończenie działalności zespołu The Beatles. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rockowy bojkot Rosji. Green Day, Pearl Jam i inni przeciwko wojnie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 11:54
Zespoły Green Day i Imagine Dragons są wśród artystów, którzy odwołali nadchodzące koncerty w Rosji w proteście przeciwko inwazji na Ukrainę. Wsparcia napadniętemu narodowi udzieliło wielu rockmanów, m.in. Brian May, Paul Stanley i grupa Pearl Jam.
rozwiń zwiń