Polskie Radio

Zmiany w Polskim Radiu. Nowi dyrektorzy i doradca likwidatora

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 19:33
Zmiany w Polskim Radiu. Nową dyrektorką Polskiego Radia dla Zagranicy jest Natalia Bryżko-Zapór. Do Polskiego Radia wrócił również Arkadiusz Jastrzębski, który został wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej i szefem portalu Polskiego Radia. Stanowisko doradcy likwidatora objął Marcin Iskra, który zajmie się audytem Spółki. 
Polskie Radio S.A. w Warszawie
Polskie Radio S.A. w WarszawieFoto: Polskie Radio

Do Polskiego Radia wraca Arkadiusz Jastrzębski, przed laty dziennikarz Radia Koszalin, a także współpracownik Trójką i Studia Reportażu i Dokumentu PR. Do niedawna pracował w Wirtualnej Polsce, a od dziś nowy wiceszef Informacyjnej Agencji Radiowej. Będzie odpowiadał za portal informacyjny polskieradio24.pl, strony internetowe Polskiego Radia, a także media społecznościowe i produkcje multimedialne.

Nową dyrektorką Polskiego Radia dla Zagranicy jest Natalia Bryżko-Zapór. Jak sama wspomniała, połowę swojego życia zawodowego była dziennikarką, a połowę dyplomatką. 

W przeszłości Natalia Bryżko-Zapór pracowała w Moskwie, Sankt Petersburgu i w Kijowie. Była m.in. korespondentką Życia Warszawy, Radia Wolna Europa i PAP. Natalia Bryżko-Zapór również pracowała wcześniej w Polskim Radiu.

Do załogi Polskiego Radia wraca także Marcin Iskra. Będzie doradcą likwidatora i zajmie się w pierwszej kolejności audytem Spółki. Jest prawnikiem, ma własną kancelarię prawną a w Polskim Radiu pracował kilkanaście lat temu.

mat. prasowe


Czytaj także

Nowa dyrektorka PR3 Agnieszka Szydłowska: Nie będziemy odtwarzać "starej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 17:45
Nowa dyrektorka Programu Trzeciego Polskiego Radia Agnieszka Szydłowska podkreśliła, że nie będzie odtwarzać "starej Trójki", ale czerpać z jej wielkiej tradycji i dorobku. Urzędowanie rozpoczęła od spotkania z pracownikami anteny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Kędziorek nowym dyrektorem radiowej Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 19:52
Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dotychczasowa szefowa Programu 2 Polskiego Radia, oraz Jacek Hawryluk, wicedyrektor anteny, złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji. Rezygnacje te zostały przyjęte. Nowym dyrektorem radiowej Dwójki został Piotr Kędziorek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy korespondent Polskiego Radia w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 08:28
Adam Górczewski został korespondentem Polskiego Radia w Berlinie. Od 1 lutego na antenach publicznego nadawcy będzie można usłyszeć jego relacje prosto z niemieckiej stolicy. - To znakomity dziennikarz, który dołącza do najlepszego zespołu korespondentów zagranicznych w Polsce. Polskie Radio zawsze było liderem, jeśli chodzi o informacje z zagranicy - mówi Wojciech Cegielski, p.o. dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Jastrzębski nowym szefem portalu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 18:29
6 lutego na stanowisko zastępcy dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej został powołany Arkadiusz Jastrzębski - dziennikarz, od wielu lat związany z mediami publicznymi oraz portalami internetowymi. Będzie odpowiadał za portal informacyjny polskieradio24.pl, strony internetowe Polskiego Radia, a także media społecznościowe i produkcje multimedialne.
rozwiń zwiń