Piotr Kędziorek nowym dyrektorem radiowej Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 19:52
Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dotychczasowa szefowa Programu 2 Polskiego Radia, oraz Jacek Hawryluk, wicedyrektor anteny, złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji. Rezygnacje te zostały przyjęte. Nowym dyrektorem radiowej Dwójki został Piotr Kędziorek.
Piotr Kędziorek, nowy dyrektor Dwójki, jest związany z tą anteną od 30 lat
Piotr Kędziorek, nowy dyrektor Dwójki, jest związany z tą anteną od 30 latFoto: Grzegorz Śledź/PR
  • Nowym dyrektorem Programu 2 Polskiego Radia został Piotr Kędziorek.
  • Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dotychczasowa szefowa anteny, oraz wicedyrektor Dwójki - Jacek Hawryluk - złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji.
  • Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia, wyraził przekonanie, że Piotr Kędziorek poradzi sobie z tym wyzwaniem i będzie dla zespołu Programu 2 szefem i partnerem w pracy nad dalszym rozwojem anteny.

Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher podziękował Małgorzacie Małaszko-Stasiewicz i Jackowi Hawrylukowi za dotychczasową pracę. Napisał, że "ich zaangażowanie, wytrwałość, konsekwencja i kreatywność sprawiły, że Dwójka stała się bardzo interesującą oraz docenianą, nie tylko w kulturalnej przestrzeni, anteną".

Wyraził też przekonanie, że Piotr Kędziorek - przez całe swoje zawodowe życie, związany z Dwójką - poradzi sobie z tym wyzwaniem i będzie dla zespołu Programu 2 szefem i partnerem w pracy nad dalszym rozwojem anteny.

Piotr Kędziorek - etnograf, radiowiec, dyrektor

Piotr Kędziorek jest z wykształcenia etnografem. Od 30 lat, przez całe swoje zawodowe życie, związany jest z Dwójką i Radiowym Centrum Kultury Ludowej, którego był kierownikiem, a obecnie jest redaktorem naczelnym. Na antenie Dwójki jest obecny nieprzerwanie, w ostatnich latach przede wszystkim jako jeden z autorów magazynu "Źródła" i prowadzący sobotni "Poranek Dwójki".

Czytaj także:

Jak na radiowego dziennikarza przystało woli słuchać niż mówić, więc najbardziej spełnia się, prowadząc rozmowy. Wierny swojemu wykształceniu próbuje przekonywać do antropologicznego spojrzenia na rzeczywistość.

Zakochany w Mazowszu

Prywatną i zawodową pasją jest dla niego Europa Wschodnia, jej historyczna i kulturowa odrębność i oczywiście wspaniały muzyczny folklor, ale pierwszą miłością pozostaje rodzinne Mazowsze.

- Dwójkę tworzą ludzie najbardziej kompetentni w swoich dziedzinach i niezwykle twórczy. Moją największą ambicją jest, abyśmy wspólnie stworzyli warunki do realizacji ich pomysłów i ich wizji - powiedział Piotr Kędziorek, nowy dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.

Piotr Kędziorek o działalności Radiowego Centrum Kultury Ludowej [WIDEO]:

IAR/polskieradio.pl/pg/wmkor

Czytaj także

Piotr Kędziorek: RCKL wypełnia lukę w pokoleniowym przekazie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 09:00
- Powołanie Radiowego Centrum Kultury Ludowej zbiegło się z olbrzymią falą zainteresowania muzyką tradycyjną w jej autentycznej formie i jako źródłem inspiracji. Uwagę poświęcamy jednak nie tylko muzyce, lecz całej tradycji. Pozwalamy spotkać się różnym pokoleniom twórców, którzy mogą od siebie czerpać wiedzę, natchnienie i poczucie sensu swojej twórczości – mówił w Dwójce szef RCKL.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyka ludowa jest obecna w domach". Piotr Kędziorek o konkursie "Nasze Muzyczne Źródełko"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 08:04
Radiowe Centrum Kultury Ludowej razem z Polskim Radiem Dzieciom już po raz trzeci organizują konkurs "Nasze Muzyczne Żródełko". Konkurs daje szansę, by pochwalić się swoimi umiejętnościami gry na instrumentach i śpiewu. To propozycja dla najmłodszych i całej rodziny. W Polskim Radiu 24 o wydarzeniu mówił Piotr Kędziorek - redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
rozwiń zwiń