jedynka

Karol Okrasa: nie ma zdrowych hot dogów

Jedynka
Joanna Łopat 04.09.2013
Karol Okrasa: nie ma zdrowych hot dogów
foto: Glow Images/East News

- Hot dog składa się z dwóch podstawowych niezdrowych elementów: bułki i parówki - powiedział w audycji "Lato z Radiem" Karol Okrasa.

Karol Okrasa jest kucharzem, autorem i prezenterem telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej, jednym z założycieli Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Jej celem jest propagowanie kultury stołu w Polsce.

- Pamiętasz takie piękne czasy, kiedy z papieru przesiąkniętego tłuszczem odwijało się kanapeczki? Takie zrobione w domu, z pyszną, uwędzoną wędlinką – pytał redaktora Romana Czejarka w radiowej Jedynce.
I podkreślił, że hot dog nie może być zdrowy. Cały zestaw - bułka, parówka, dodatki - ma dużo kalorii, a ostry smak sosów ma zaostrzyć apetyt. Podobnie jak zapach, który przyciąga zgłodniałych do miejsc, gdzie serwowane są dania fast food.
- Niesprawiedliwie stawiamy hot doga na tej samej półce, co hamburgery. Pojawiają się już miejsca, gdzie można zjeść wysokiej jakości hamburgera, które walczą ze stereotypem. A nie spotkałem jeszcze budki ze zdrowymi hot dogami – zaznaczył Karol Okrasa w audycji "Lato z Radiem".

Lato z Radiem. Zapraszamy na dogrywkę do Kozienic >>>

Jednak gdyby miał wybrać między hot dogiem, hamburgerem i popularną w Polsce zapiekanką, zdecydowałby się na… jabłko. - Jeżeli już mamy ochotę zjeść hot doga, to zjedzmy go w całej okazałości. Próbujemy się oszukać, jedząc je bez keczupu, że będzie zdrowszy. Wcale nie. Nie ma zdrowych hot dogów i nie będzie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Romana Czejarka z Karolem Okrasą.