X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Historia Mazurka Dąbrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 10:00
26 lutego Mazurek Dąbrowskiego stał się oficjalnie hymnem państwowym naszego kraju. Było to w 1927 roku, 91 lat temu. Czas poznać lub przypomnieć sobie jego historię i niezwykłe fakty i zaskakujące ciekawostki z nim związane.  
Audio
  • Posłuchaj gdzie i kiedy powstał Mazurek Dąbrowskiego, kiedy wykonano go po raz pierwszy i jak przez lata zmieniała się jej forma.
Flaga Polski
Flaga PolskiFoto: Shutterstock

Kim był Józef Wybicki, gdzie i kiedy pieśń powstała, kiedy była wykonana po raz pierwszy i jak przez lata zmieniała się jej forma, o tym w "Muzycznych podróżach" opowie Daria Druzgała, autorka audycji. Posłuchaj także jaką postawę powinniśmy przyjąć podczas wykonywania hymnu, dlaczego warto odwiedzić wieś Będomin i co ma ona wspólnego z najważniejszą pieśnią Polaków.

"Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 9:00 do 10:00.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Multimedialna edukacja historyczna na ławeczce

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:00
Nowoczesny pomnik upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stanie w wielu polskich miastach i gminach. Multimedialna ławka edukacyjna pomoże w edukacji historycznej i pozwoli przypomnieć ważne daty i wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Kościuszkowskie w drodze do niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 11:00
Powstanie Kościuszkowskie to jedno z pierwszych polskich powstań narodowych. Jest przystankiem na mapie Polski w drodze do niepodległości, i przeszło do historii jako jedno z ważniejszych wydarzeń.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak godło zmieniało się na przestrzeni wieków

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 12:20
rozwiń zwiń