X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Big-bandy czyli "duże zespoły"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 12:52
Big-bandy to zespoły ściśle związane z epoką swingu, które swój rozkwit przeżywały w latach trzydziestych i czterdziestych zeszłego wieku. Muzyka wykonywana przez big-bandy jest przede wszystkim rozrywkowa. W utworach tego typu formacji można usłyszeć wiele różnych instrumentów.
Big-bandy to zespoły ściśle związane z epoką swingu
Big-bandy to zespoły ściśle związane z epoką swinguFoto: Pixabay

Muzyka rozrywkowa to jednocześnie muzyka użytkowa, która może towarzyszyć nam chociażby w tańcu. Ten rodzaj muzyki ma wprawiać nas w dobry humor i sprawiać radość z obcowania z nią. Tym, co zdecydowanie wyróżnia big-bandy jest to, że podczas występów bawi się nie tylko publika, ale też wykonawcy, tworząc przy tym spektakularne show. 


Posłuchaj
59:40 2022_01_25 10_00_27_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Big-bandy czyli "duże zespoły"

 

Podobne widowiska do tych z czasów świetności big-bandów prezentuje zespół uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ulicy Niepołomickiej w Warszawie. Kwintet Mazowsze działa od ośmiu lat, a w jego skład wchodzą nie tylko uczniowie, ale też absolwenci szkoły. Zespół działa pod opieką Wojciecha Kulczyckiego.

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Martyna Sojka
Data emisji: 25.01.2022
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!Zobacz także

Czytaj także

Czym jest muzyczna drabina? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 23:31
Muzyczna drabina do, re , mi.... całą pewnością znana jest większości słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom. A może dzieci wiedzą czym gama różni się od tonacji? O tym w "Muzycznych podróżach" opowiedziała Daria Druzgała – autorka audycji, która przybliżyła czym jest gama i zachęcała do zaprzyjaźnienia się z muzyk. Ale to nie wszystko!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne podróże". Historia Rock and Rolla

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 20:56
W audycji "Muzyczne podróże” Iza Żukowska opowiedziała o bardzo rytmicznym gatunku muzycznym, jakim jest Rock and Roll. Mówiąc o tego rodzaju muzyce, nie sposób pominąć Elvisa Presleya, który nazywany jest królem Rock and Rolla. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż na Hawaje

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 20:35
We wtorkowym wydaniu audycji Muzyczne podróże na antenie Polskiego Radia Dzieciom słuchacze wybrali się w bardzo daleką podróż, przenosząc się prosto do istnie rajskiego miejsca, jakim są Hawaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż przez twórczość Wolfganga Amadeusza Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 12:06
Wolfgang Amadeusz Mozart urodził się 27 stycznia 1756 roku i jest jednym z najwybitniejszych muzycznych twórców. W swoim krótkim, zaledwie trzydziestopięcioletnim życiu zdołał napisać setki utworów. Wśród jego dzieł istotne miejsce zajmują koncerty orkiestrowe. W przypadku Mozarta, koncert symfoniczny zawiera trzy zróżnicowane pod względem tempa części. Koncerty fortepianowe Mozarta stały się wzorem klasycznego koncertu solowego, z którego czerpali późniejsi kompozytorzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerz Igor w "Muzycznych podróżach"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 23:49
Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Powinna więc być dla każdego. Za jej wiodący cel uznaje się wprowadzenie słuchacza w stan odprężenia i zapewnienie dobrego nastroju. Wszystkie te cechy zawiera w sobie twórczość zespołu Jerz Igor, w którego utworach nie brakuje opowieści o różnych zjawiskach, zwierzętach i postaciach, niosąc za sobą niesamowite przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
rozwiń zwiń