X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż na Hawaje

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 20:35
We wtorkowym wydaniu audycji Muzyczne podróże na antenie Polskiego Radia Dzieciom słuchacze wybrali się w bardzo daleką podróż, przenosząc się prosto do istnie rajskiego miejsca, jakim są Hawaje.  
Tancerki hula na plaży.
Tancerki hula na plaży.Foto: Shuttrstock/Deborah Kolb

Hawaje to najmłodszy stan Ameryki i jedyny, który w całości leży na wyspach. Leży na archipelagu Hawaje na Oceanie Spokojnym. Archipelag ma pochodzenie wulkaniczne i znajduje się tam wiele czynnych wulkanów.  

Hawaje składają się z licznych wysp i wysepek. Stolicą najmłodszego stanu w USA jest Honolulu położone na wyspie O’ahu. To właśnie na tej wyspie mieszka najwięcej osób z całego archipelagu.   

Posłuchaj
59:30 2022_01_19 10_00_00_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczna podróż na Hawaje

Lot z Polski na Hawaje trwa ponad dobę z przesiadkami. Różnica czasu między Polską a Hawajami wynosi pół doby. Językiem dominującym na Hawajach jest język Angielski, ale mówi się tam też po hawajsku.  

Co sprawia, że Hawaje są tak wyjątkowe i różnorodne? Jak wygląda flora i fauna Hawajów? Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.  

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Iza Żukowska
Data emisji: 19.01.2022
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:
"Muzyczne podróże". Historia Rock and Rolla
"Muzyczne podróże". Magiczny świat skrzypiec

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

Znaczenie poprawnej wymowy i głosu w pracy reportera

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 21:44
W kolejnej części instruktaży "Jak zostać reporterem" gościem audycji była Kornelka. Opowiadała ona o jednym z najtrudniejszych i najważniejszych zadań w tym zawodzie. Mowa o tym, jak odpowiednio używać swojego głosu, by każdy mógł nas zrozumieć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne podróże". Kto stworzył bluesa?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 14:15
Kolejnym gatunkiem muzycznym omawianym w "Muzycznych Podróżach" był blues. Nierzadko jest on przepełniony smutkiem i tęsknotą, ale usłyszeć można w nim także nutę rozrywkową. Za twórcę bluesa uznaję się B.B. Kinga, kilkukrotnego zdobywcę nagrody Grammy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka jazzowa i jej wykonawcy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 15:32
Jazz to rodzaj muzyki, który zyskał na popularności na przełomie XIX i XX wieku i do dziś grany jest na całym świecie. Do jednych z najwybitniejszych artystów jazzowych należą John Coltrane oraz Ray Charles, których utwory można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach".
rozwiń zwiń