X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jerz Igor w "Muzycznych podróżach"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 23:49
Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Powinna więc być dla każdego. Za jej wiodący cel uznaje się wprowadzenie słuchacza w stan odprężenia i zapewnienie dobrego nastroju. Wszystkie te cechy zawiera w sobie twórczość zespołu Jerz Igor, w którego utworach nie brakuje opowieści o różnych zjawiskach, zwierzętach i postaciach, niosąc za sobą niesamowite przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jerz Igor duet tworzony przez Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa. Ich muzykę nazywa się barokowym popem dla dzieci i dorosłych. Wśród instrumentów, które można usłyszeć na płytach, oprócz fortepianu i gitar, pojawiają się także dzwonki, wibrafon, saksofon, flet, klarnet, waltornia, trąbka, puzon, skrzypce, altówka, kontrabas czy elektryczna gitara hawajska. 

Posłuchaj
59:18 2022_01_24 10_00_46_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Jerz Igor w audycji Muzyczne podróże 24 stycznia godz. 10:00

 

Ważnym elementem wyrazu w utworach muzycznych jest kolorystyka, która sprawia, że utwory, których słuchamy są interesujące i pełne. Kolorystyka zalicza się do grona siedmiu podstawowych składników dzieła muzycznego, bez których nie może ono istnieć.
Więcej w załączonej audycji.

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Martyna Sojka
Gość: Jerz Igor
Data emisji: 24.01.2022
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także

Czytaj także

Muzyka świąteczna znana z dużych ekranów

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2021 07:00
W "Muzycznych podróżach" na antenie Polskiego Radia Dzieciom usłyszymy muzykę filmową znaną z ekranów kin i telewizorów, a także z bajek o tematyce świątecznej. W poniedziałkowym wydaniu audycji Martyna Sojka opowiedziała także ciekawostki związane z tą muzyką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne podróże". Magiczny świat skrzypiec

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 12:44
W "Muzycznych podróżach" na antenie Polskiego Radia Dzieciom przeniesiemy się do świata, w którym pierwsze skrzypce grają… skrzypce! We wtorkowym wydaniu audycji Martyna Sojka opowiedziała wiele ciekawostek na temat tego instrumentu, a także o wyglądzie orkiestry smyczkowej oraz o najlepszej polskiej skrzypaczce dwudziestego wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż do Laponii

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 20:29
Słuchacze poniedziałkowego wydania audycji "Muzyczne podróże" na antenie Polskiego Radia Dzieciom mieli okazję przenieść się do prawdziwej krainy lodu i śniegu, a dokładniej do Laponii. Laponia to region kulturowy w północnej Europie. Leży na terenie aż czterech państw: Rosji oraz trzech krajów skandynawskich - Finlandii, Szwecji i Norwegii. Jak nazywają się mieszkańcy Laponii? Czym się zajmują?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż na Hawaje

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 20:35
We wtorkowym wydaniu audycji Muzyczne podróże na antenie Polskiego Radia Dzieciom słuchacze wybrali się w bardzo daleką podróż, przenosząc się prosto do istnie rajskiego miejsca, jakim są Hawaje.  
rozwiń zwiń