X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dźwięki muzyki". Podróż do świata musicalu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 16:46
Musical to forma sceniczna, która jest podobna do opery, jednak jej bohaterowie – zamiast poważnych arii operowych - śpiewają piosenki. Ta forma łączy w sobie muzykę i taniec wraz z dialogami. Mamy więc do czynienia z filmem lub spektaklem, w którym kwestie aktorów przeplatają się z piosenkami. 
Faun. Musical nieludzki w reżyserii Tomasza Valldal-Czarneckiego w Teatrze Komedii Valldal
"Faun. Musical nieludzki" w reżyserii Tomasza Valldal-Czarneckiego w Teatrze Komedii ValldalFoto: Piotr Manasterski

"Dźwięki muzyki" to słynny musical z muzyką Richarda Rogersa - słynnego musicalowego kompozytora. Jego akcja toczy się w Austrii w 1938 roku. Główna bohaterka o imieniu Maria jest zakonnicą, która na jakiś czas staje się guwernantką u wielodzietnej rodziny kapitana von Trappa. Tam zyskuje nie tylko sympatię dzieci, ale też miłość samego kapitana. Przed wybuchem drugiej wojny światowej wszyscy wspólnie wyruszają do Szwajcarii. Tam rozpoczyna się ich światowa kariera muzyczna. 

Posłuchaj
59:03 2022_03_15 10_00_14_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 "Dźwięki muzyki". Podróż do świata musicalu

 

Zanim powstał musical, najpierw ukazała się książka oparta na historii śpiewającej rodziny, którą napisała sama Maria von Trapp. Książka szybko stała się bestsellerem, a na jej podstawie powstały dwa filmy. Jeden z nich obejrzeli twórcy musicalu, którzy stwierdzili, że będzie to doskonały materiał na stworzenie filmu muzycznego. 

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Iza żukowska
Data emisji: 15.03.2022
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także

Czytaj także

Muzyczna podróż przez twórczość Wolfganga Amadeusza Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 12:06
Wolfgang Amadeusz Mozart urodził się 27 stycznia 1756 roku i jest jednym z najwybitniejszych muzycznych twórców. W swoim krótkim, zaledwie trzydziestopięcioletnim życiu zdołał napisać setki utworów. Wśród jego dzieł istotne miejsce zajmują koncerty orkiestrowe. W przypadku Mozarta, koncert symfoniczny zawiera trzy zróżnicowane pod względem tempa części. Koncerty fortepianowe Mozarta stały się wzorem klasycznego koncertu solowego, z którego czerpali późniejsi kompozytorzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instrumenty perkusyjne - ciekawostki [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 08:04
Instrumenty perkusyjne to grupa, która najczęściej kojarzy nam się z rytmem. Źródłem dźwięku w przypadku instrumentów perkusyjnych jest drganie całości lub części instrumentu. Drganie to jest wywoływane uderzaniem lub potrząsaniem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż do Finlandii. Dzień Kalevali

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 16:39
Finlandia to kraj położony w północnej części Europy. Od zachodu graniczy ze Szwecją, od północy z Norwegią, a od wschodu z Rosją. Ma dostęp do Morza Bałtyckiego oraz do Zatoki Fińskiej. Do tego nordyckiego kraju można dopłynąć z Polski statkiem. Stolicą Finlandii są Helsinki.
rozwiń zwiń