X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Festiwal "Rozdźwięki". Rozmowa z laureatką w "Muzycznych podróżach" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 10:17
Za nami dziesiąta odsłona Mazowieckiego Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki", do której przesłuchania odbyły się 19 marca 2022 roku w Domu Kultury Izabelin. Koncert Finałowy z udziałem Orkiestry Festiwalowej odbył się 10 kwietnia. Zauważona i doceniona przez jurorów została Małgosia Pilzak, która wraz ze swoim opiekunem artystycznym, Grzegorzem Chodkiewiczem, gościła w audycji "Muzyczne Podróże" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Na zdjęciu Małgorzata Pilzak - laureatka festiwalu Rozdźwięki 2022
Na zdjęciu Małgorzata Pilzak - laureatka festiwalu "Rozdźwięki" 2022Foto: Adam Domagała

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 25 lat w czterech grupach wiekowych. Małgosia Plizak należała do grupy najmłodszych uczestników. Nie był to jednak jej pierwszy konkurs. Mimo to emocji nie brakowało. - Wielka radość. Trochę było przed tym ogłoszeniem wyników stresu, ale później było wszystko okej - wspomina. 

Małgosia Plizak wykonała utwór "Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości" z Podróży Pana Kleksa. Do występu podczas festiwalu młoda wokalistka przygotowywała się dość długo, a swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła już w piątym roku życia. Po pół roku opiekunem artystycznym Małgosi został Grzegorz Chodkiewicz. 

Posłuchaj
57:55 2022_06_08 10_00_48_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki". Rozmowa z laureatką

 

Do najważniejszych zadań stojących przed wokalistami należą podstawowe ćwiczenia oddechowe, dykcyjne oraz emisja głosu. Więcej o tym, co robić w celu doskonalenia warsztatu wokalnego możecie posłuchać na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki".

Audycja: Muzyczne Podróże
Prowadzi: Iza Żukowska
Gość: Małgosia Pilzak, Grzegorz Chodkiewicz – opiekun artystyczny Małgosi
Data emisji: 08.06.2022
Godzina emisji: 10:00.

Czytaj dalej:


Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Jedną z ostatnich aktywności był warsztat "Włącz wyobraźnię z Polskim Radiem Dzieciom", który odbył się podczas Festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu
Zobacz video-relację!

 

Zobacz także

Czytaj także

Edukacyjne piosenki dla najmłodszych. Rozmowa z CeZikiem

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 13:54
Tym razem w "Muzycznych podróżach" rozmawialiśmy z autorem piosenek i teledysków dla dzieci, Cezarem Nowakiem, CeZikiem. Na swoim kanale YouTube o nazwie NutkoSfera prezentuje on utwory dla najmłodszych o charakterze edukacyjnym, m.in. "Małe Ciała Niebieskie", "W Układzie Słonecznym" czy "Ballada Księżycowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dźwięki muzyki". Podróż do świata musicalu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 16:46
Musical to forma sceniczna, która jest podobna do opery, jednak jej bohaterowie – zamiast poważnych arii operowych - śpiewają piosenki. Ta forma łączy w sobie muzykę i taniec wraz z dialogami. Mamy więc do czynienia z filmem lub spektaklem, w którym kwestie aktorów przeplatają się z piosenkami. 
rozwiń zwiń