Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż przy dźwiękach słuchowisk i bajek muzycznych dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2022 18:00
Słuchowiska i bajki muzyczne to takie formy, które doskonale rozwijają wyobraźnię. Jedynym elementem, który angażuje nas podczas ich słuchania jest dźwięk, jednak to wyobraźnia pozwala nam na zobaczenie niepowtarzalnych obrazów, które tworzymy w głowie na podstawie zasłyszanych dźwięków. Aby znaleźć się w takiej bajce, wystarczy zamknąć oczy! Nie udałoby się to bez dźwięku, więc można powiedzieć, że słuchowiska i bajki muzyczne to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, co jest szczególnie istotne u najmłodszych.
Więcej na temat słuchowisk i bajek muzycznych w Muzycznych Podróżach na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Więcej na temat słuchowisk i bajek muzycznych w Muzycznych Podróżach na antenie Polskiego Radia Dzieciom.Foto: Pixabay

Słuchowisko to podstawowa forma artystyczna i literacka, która opiera się wyłącznie na dźwięku. Na dźwięk składa się głos ludzki, efekty akustyczne oraz muzyka. Celem dźwięku zarówno w słuchowisku, jak i w bajce muzycznej jest jak najlepsze wpłynięcie na wyobraźnię, a więc dźwięk powinien być taki, by można było go sobie wyobrazić. To właśnie odróżnia słuchowisko od audiobooka, czyli książki do słuchania, która jest czytana od początku do końca bez efektów dźwiękowych. 

Posłuchaj
59:33 2022_08_18 10_00_15_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 18 sierpnia godz. 10:00

 

Więcej na temat słuchowisk i bajek muzycznych w Muzycznych Podróżach na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Muzyczne Podróże

Prowadzi: Martyna Sojka

Data emisji: 18.08.2022

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" - Zamość 2021

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 15:30
Zakończył się XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" - Zamość 2021. W tym roku, w przeciwieństwie do lat poprzednich, Festiwal "Dwa Teatry" zagościł w Zamościu. Grand Prix otrzymało słuchowisko "Wyszedł z domu" Tadeusza Różewicza w reżyserii Szymona Kuśmidera oraz spektakl "Dzień gniewu" Romana Brandstaettera w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchowisko w PRD "Kłapouchy obchodzi urodziny”

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 19:55
Polskie Radio Dzieciom zaprasza swoich słuchaczy na słuchowisko "Kłapouchy obchodzi urodziny" Alana Alexandra Milne, w reżyserii Zdzisława Dąbrowskiego i adaptacji Barbary Zembrzuskiej. Słuchowisko produkcji Teatru Polskiego Radia z 1986r. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna podróż przez twórczość Jacka Cygana

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 13:14
6 lipca swoje urodziny świętował Jacek Cygan, jeden z najpopularniejszych tekściarzy w kraju. Na swoim koncie ma wiele wybitnych tekstów do wspaniałych utworów, których można posłuchać również na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ponieważ Jacek Cygan chętnie współtworzy z artystami piosenki dla dzieci. Jest nie tylko autorem tekstów i piosenek, ale też poetą, prozaikiem, scenarzystą, autorem musicali oraz jurorem konkursów i festiwali muzycznych.
rozwiń zwiń