Polskie Radio Dzieciom

Eurowizja Junior. Logo i hasło przewodnie tegorocznej edycji. Rozmowa z Laurą Bączkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 10:54
11 grudnia w Armenii odbędzie się już 20 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 25 września poznaliśmy nazwisko polskiej reprezentantki, którą została Laura Bączkiewicz. Piosenką, którą wykona Laura jest "To the Moon". Do wielkiego finału pozostało już niewiele czasu, a z upływem dni pojawiają się nowe informacje związane z tym wydarzeniem.
Laura Bączkiewicz gościem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Laura Bączkiewicz gościem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Serwis Eurowizyjny Polskiego Radia Dzieciom (2.10.) poświęciliśmy rozmowie na temat logo, czyli specjalnego znaku oraz hasła przewodniego tegorocznej odsłony Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. O tych dwóch elementach, nierozerwalnie związanych z tym najpopularniejszym muzycznym wydarzeniem, opowiem nam Laura Bączkiewicz - polska reprezentantka na Junior Eurovision Song Contest 2022. 

Posłuchaj
11:58 [i] 2.11.22 - JESC 2022 - 9.mp3 Eurowizja Junior. Logo i hasło przewodnie tegorocznej edycji. Rozmowa z Laurą Bączkiewicz

Logo Eurowizji Junior to tradycyjny bączek, związany ze sloganem tegorocznej edycji, jakim jest Spin the Magic, czyli Rozkręć Magię. - Myślę, że  chodzi o to w tym haśle, że po prostu trzeba być sobą i rozkręcić publiczność swoim występem – mówiła w serwisie eurowizyjnym Laura Bączkiewicz – Jest o tym, żeby na scenie pokazać to takie swoje sto procent, żeby nie stresować się tym występem, oczywiście na pewno ten stres będzie. W czasie serwisu eurowizyjnego polska reprezentantka zdradziła, jak wyglądają jej obecne przygotowania. Jeśli jesteście ciekawi, na jakim etapie jest Laura Bączkiewicz, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji. Zapraszamy!

Audycja: Serwis Eurowizja Junior
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Laura Bączkiewicz – polska reprezentantka na Eurowizji Junior
Data emisji: 02.11.2022

Czytaj dalej:
Rozmowa z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022
Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 16:00
Aktualnie wszyscy w Polsce żyją tegoroczną edycją Eurowizji Junior. 25 września poznamy nazwisko polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję dla dzieci. Tym razem w naszym Gwiazdozbiorze rozmawiamy z czterema młodymi gwiazdami, czyli tegorocznymi finalistami Szansy na sukces Eurowizji Junior 2022. O tym, kto z Polski pojedzie do Armenii na konkurs, zadecydują zarówno jurorzy, jak i publiczność przed telewizorami. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 15:02
Podczas wielkiego finału "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" wyłoniono polskiego reprezentanta. Stanie on na wielkiej scenie tegorocznej Eurowizji Junior w Armenii. Wybór był sumą punktów przyznanych finalistom przez jurorów oraz głosów telewidzów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski na XX Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Olszewska o słowach którymi posługują się tylko tancerze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 17:41
"Śpiewać każdy może" tak mówią słowa pewnej piosenki, a czy każdy może tańczyć? Na to pytanie, miedzy innymi, odpowiedziała nasza gwiazda tygodnia. Karolina Olszewska - młoda tancerka, zwyciężczyni pierwszej edycji "You can dance - Nowa generacja" w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń