!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rozmowa z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 15:02
Podczas wielkiego finału "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" wyłoniono polskiego reprezentanta. Stanie on na wielkiej scenie tegorocznej Eurowizji Junior w Armenii. Wybór był sumą punktów przyznanych finalistom przez jurorów oraz głosów telewidzów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski na XX Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
Na zdjęciu Laura Bączkieiwcz - polska reprezentantka w konkursie Eurowizji Junior 2022 i dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Marta Powałowska.
Na zdjęciu Laura Bączkieiwcz - polska reprezentantka w konkursie Eurowizji Junior 2022 i dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Marta Powałowska.Foto: PR

W tegorocznym finale programu "Szansa na sukces" znalazły się cztery osoby: Natalia Smaś, Laura Bączkiewicz, Aleksander Maląg i Ida Wargskog, którzy w finałowym odcinku zaprezentowali utwory związane z tematami odcinków, w których występowali. Po wykonaniu wszystkich czterech utworów wyłoniono dwie osoby, które znalazły się w ścisłym finale. Laura Bączkiewicz i Aleksander Maląg wykonali przygotowane specjalnie dla nich utwory. 

Eurowizja Junior 2022. Kto będzie reprezentował Polskę?

Po zsumowaniu punktacji jurorów i głosów widzów okazało się, że tegoroczną reprezentantką Polski została Laura Bączkiewicz, a piosenką, którą zaprezentuje w Armenii będzie "To The Moon", czyli "Lot na Księżyc". Utwór, który Laura zaśpiewa podczas Eurowizji napisali Monika Wydrzyńska i Jakub Sebastian Krupski. - Piosenka od razu mi się spodobała, bo jest bardzo energiczna, ona jest taka radiowa, więc bardzo mi się podoba – przyznała Polskiemu Radiu Dzieciom Laura Bączkiewicz - polska reprezentantka na Eurowizji 2022. 

Laura Maląg - polska reprezentantka w konkursie Eurowizja Junior 2022. Laura Bączkiewicz - polska reprezentantka w konkursie Eurowizja Junior 2022.

Finał "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022" to ogromne emocje. Jeszcze większe przyniosło ogłoszenie wyników. - Jestem jeszcze w szoku, jeszcze to do mnie nie dotarło, ale już powoli się do tego przyzwyczajam – mówiła Laura Bączkiewicz tuż po ogłoszeniu werdyktu w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom. - Starałam się przygotować jak najlepiej, bo było to dla mnie ważne i jest to nadal - dodała.
Przed Laurą kolejne etapy przygotowań, które doprowadzą młodą wokalistkę wprost na scenę Eurowizji Junior 2022. 
Konkurs Eurowizji Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia w Armenii.

Posłuchaj
09:28 Jesc 4.mp3 Rozmowa z Laura Bączkieiwcz_Serwis Eurowizja Junior_Polskie Radio Dzieciom_28.09. godz. 10.40.

Eurowizja Junior 2022. Kim jest Laura Bączkiewicz?

Przypomnijmy, że miejsce w finale Laura Bączkiewicz uzyskała za sprawą Złotego Biletu, który wyśpiewała sobie piosenką "Run" grupy One Republic. Choć Laura ma dopiero jedenaście lat, od dłuższego czasu osiąga sukcesy wokalne, zdobywając nagrody w konkursach i na festiwalach muzycznych.

Laura Bączkiewicz rozpoczęła swoją przygodę ze śpiewem, gdy miała zaledwie cztery lata. Od tej pory ciągle się rozwija, ucząc się w Studiu Piosenki Estradowej Hit w Koninie. 
Więcej o Laurze Bączkiewicz w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom w niedzielę o godzinie 15.00. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

W 2021 roku w konkursie Eurowizja Junior, który odbył się w Paryżu Polskę reprezentowała Sara James, która zajęła drugie miejsce, nieznacznie ustępując Malénie z Armenii.

Rok wcześniej w 2020 roku polską reprezentantką Była Ala Tracz z piosenką "I'll be standing". Ala zajęła 9 miejsce. 18. Konkurs Eurowizja Junior wygrała Valentina wykonując piosenkę "J'imagine". 
Alicja Tracz jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku, wygrała Viki Gabor, reprezentantka Polski z piosenką "Superhero". Konkurs odbył się w Arenie Gliwice. 

Rok wcześniej zwycięstwo również przypadło reprezentantce Polski. 16. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci wygrała Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I Want to Be". Konkurs odbył się w Mińsku. 

Więcej o Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, usłyszeć można w cotygodniowym wydaniu Serwisu Eurowizja Junior na antenie Polskiego Radia Dzieciom o 10.40.

Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym wybory polskiego reprezentanta na 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Czytaj także:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

Znamy polską reprezentantkę Eurowizji Junior 2021

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 16:59
Sara James została polską reprezentantką na Eurowizji Junior 2021. 26 września finalistka została wyłoniona w telewizyjnym programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogłaszamy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 09:00
Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Na te pytania odpowiedzi znają uczestnicy konkursu „Kolorowy piórnik” w PR Dzieciom. Gry i zabawy na terenie szkoły i przedszkola to codzienność naszych słuchaczy! Jak przedstawili ją w swoich pracach konkursowych? Które prace zostaną nagrodzone?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 16:00
Aktualnie wszyscy w Polsce żyją tegoroczną edycją Eurowizji Junior. 25 września poznamy nazwisko polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję dla dzieci. Tym razem w naszym Gwiazdozbiorze rozmawiamy z czterema młodymi gwiazdami, czyli tegorocznymi finalistami Szansy na sukces Eurowizji Junior 2022. O tym, kto z Polski pojedzie do Armenii na konkurs, zadecydują zarówno jurorzy, jak i publiczność przed telewizorami. 
rozwiń zwiń