Polskie Radio Dzieciom

Dziedzictwo Janusza Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 09:00
Wśród niewielu ludzi, których dziedzictwo jest nieśmiertelne, w pierwszym szeregu należy wymienić Janusza Korczaka, o tym dlaczego porozmawiamy w dzisiejszej Strefie Rodzica
Audio
Pomnik Janusza Korczaka w Warszawie
Pomnik Janusza Korczaka w WarszawieFoto: ჯაბა ლაბაძე/Wikimedia Commons

Nauka, którą pozostawił po sobie Janusz Korczak podkreśla przede wszystkim podmiotowość i autonomię dziecka, oddala zaś lekceważenie, nieufność czy niechęć. Ten wielki pedagod wielokrotnie podkreślał potrzebę porozumienia i współpracy z dzieckiem, akceptowanie trudu jego rozwoju, wiedzy i niewiedzy, języka, twórczości, sukcesów i porażek.

Dziś podobnie jak dawniej są to słowa wciąż aktualne. W wieczornej Strefie Rodzica porozmawiamy o prawach dzieckach w oparciu o słowa Janusz Korczaka.


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie we wtorek 18 października.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także