Polskie Radio Dzieciom

Siła słów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 06:06
Jak mówić i pisać, aby być zrozumianym? Jak przekonać do swoich racji, argumentować, dyskutować i rozwiązywać konflikty? Dziś w Strefie Rodzica porozmawiamy o retoryce, czyli sztuce mówienia.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

Komunikacja to wyrażanie tego, co myślimy, wyobrażamy sobie lub czujemy, by inni mogli to zrozumieć. Wymaga ona udziału co najmniej dwóch osób i zaangażowania ze strony porozumiewających się. Sztuka skutecznego komunikowania się to umiejętność, której uczymy się przez całe życie, bo chociaż mówić jest bardzo łatwo, to wysłuchać drugiego człowieka trudniej. Tymczasem problemy w porozumieniu i zrozumieniu drugiego człowieka są powszechne i dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czy może nam w tym pomóc mały Franek i jego siła słów?


W audycji porozmawiamy również o działalności fundacji Big Brothers, Big Sisters.


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w poniedziałek 6 listopada.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także