X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak osobowość narcystyczna wpływa na związek

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 08:00
To wydanie audycji w całości poświęcone było tym problemom rodzinnym, które często nie są dostrzegalne dla osób spoza najbliższego kręgu. Z jednej strony są skrupulatnie kamuflowane, a z drugiej zaś mają społeczne przyzwolenie mimo, że przynoszą wiele cierpienia i przyczyniają się do kryzysu w związku lub nawet rozpadu rodziny. Więcej w audycji Polskiego Radia Dzieciom.
Audio
  • Jak osobowość narcystyczna może wpływać na relacje w związku i w rodzinie. Posłuchaj także o różnych obliczach zdrady. (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Jednym z omawianych w „Strefie rodzica” problemów była osobowość narcystyczna. Wszyscy dobrze znamy grecki mit o Narcyzie: młodzieńcu tak w sobie zakochanym i zapatrzonym, że aż stracił własne życie topiąc się w stawie, w którym podziwiał swoje odbicie.

Obserwując współczesną rzeczywistość, trudno oprzeć się refleksji, że kult celebrytów, pięknego ciała i koncentracji na sobie nierzadko może prowadzić  do narcystycznych skłonności, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Wraz z gościem Małgorzatą Walecką – psycholog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie przyjrzeliśmy się postawom narcystycznym. Jak tego typu postawy wpływają na budowanie relacji w związku i w całej rodzinie i jakie niosą ze sobą zagrożenia. 

W drugiej godzinie audycji Anna Wójcikiewicz wraz ze swoim gościem Agnieszką Sochar, psycholog rozmawiała o zdradzie i jej obliczach. Posłuchaj rozmowy o zdradzie zarówno z perspektywy zdradzanych jak i zdradzających – kobiet i mężczyzn.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Trudne rozmowy rodziców z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 13:00
Dzieci mają dostęp do telefonów, laptopów, które często nie posiadają zabezpieczeń przed niepożądanymi treściami. Stąd potrzeba edukowania zarówno dorosłych jak i dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc mózgowi szybko się uczyć i na długo zapamiętać

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 20:55
Mózg można traktować jak mięsień i dzięki odpowiednim treningom osiągać coraz lepsze wyniki w zapamiętywaniu. Dzięki nim skrócimy czas przyswajania wiedzy i na długo ją utrwalimy. Do tego potrzebujemy m.in. wykorzystania wyobraźni i skojarzeń oraz śmiesznych historii z naszego życia, bo mózg nie znosi nudy. Jak to wszystko połączyć by efektywnie zacząć się uczyć? Wiedzą to mistrz Polski i mistrz świata w zapamiętywaniu, goście Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Strefa rodzica”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Zawitkowski o bosych stopach latem po zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 07:00
Wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto pamiętać, że dla malucha taki wyjazd, to zupełnie nowa sytuacja i nowa przestrzeń do zaciekawienia. Na wczasach dużo więcej dzieje się nowego niż w domu. Dlatego warto wykorzystać lato do wspólnego odkrywania przestrzeni. 
rozwiń zwiń