X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak osobowość narcystyczna wpływa na związek

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 10:00
Audio
  • Jak osobowość narcystyczna może wpływać na relacje w związku i w rodzinie. Posłuchaj także o różnych obliczach zdrady. "Strefa rodzica" 27.03.2018.
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

To wydanie audycji w całości poświęcone było tym problemom rodzinnym, które często nie są dostrzegalne dla osób spoza najbliższego kręgu. Z jednej strony są skrupulatnie kamuflowane, a z drugiej zaś mają społeczne przyzwolenie mimo, że przynoszą wiele cierpienia i przyczyniają się do kryzysu w związku lub nawet rozpadu rodziny. 

Jednym z omawianych w „Strefie rodzica” problemów była osobowość narcystyczna. Wszyscy dobrze znamy grecki mit o Narcyzie: młodzieńcu tak w sobie zakochanym i zapatrzonym, że aż stracił własne życie topiąc się w stawie, w którym podziwiał swoje odbicie. Obserwując współczesną rzeczywistość, trudno oprzeć się refleksji, że kult celebrytów, pięknego ciała i koncentracji na sobie nierzadko może prowadzić  do narcystycznych skłonności, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Wraz z gościem Małgorzatą Walecką – psycholog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie przyjrzeliśmy się postawom narcystycznym. Jak tego typu postawy wpływają na budowanie relacji w związku i w całej rodzinie i jakie niosą ze sobą zagrożenia.
W drugiej godzinie audycji Anna Wójcikiewicz wraz ze swoim gościem Agnieszką Sochar, psycholog rozmawiała o zdradzie i jej obliczach. Posłuchaj rozmowy o zdradzie zarówno z perspektywy zdradzanych jak i zdradzających – kobiet i mężczyzn.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także