X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak przejść przez rozwód i żyć dalej?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 23:55
Jak rozpoznać kryzys małżeński nie do przejścia, kiedy decyzja o rozwodzie jest nieuchronna? Jak zakomunikować to dzieciom, i spokojnie dogadać się z byłym mężem, wreszcie jak przepracować trudne emocje i szukać szczęścia po rozwodzie?
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Nigdy bym nie pomyślał, że mnie - mężczyznę żyjącego w szczęśliwym, trwałym i stabilnym związku - zaciekawi kiedykolwiek temat rozwodów. A jednak! Bo niezależnie od tego, jak bardzo zaklinałbym rzeczywistość albo impregnował się na to, co mnie otacza, prawda jest taka, że... uwaga, uwaga! - czasami ludzie się rozwodzą.

Pewnie każdy z nas ma takich znajomych, którym nie wyszło. Kiedyś mówili o sobie "my", a teraz każde z nich żyje osobno. Dawne czasy odeszły w niepamięć: drzwi zostały zamknięte, rzeczy zabrane, dom podzielony, harmonogram opieki nad dziećmi ustalony. Coś się skończyło, ale i coś się zaczęło. Bo rozwód to cezura: zamyka pewien etap, ale jednocześnie otwiera nowy - niekiedy gorszy, czasem lepszy, ale na pewno inny.

Być może jesteś już po rozwodzie, w trakcie rozwodu albo poważnie rozważasz rozwód. To zdecydowanie będzie audycja dla Ciebie! Przypuszczam, że usłyszysz wiele odpowiedzi na Twoje wątpliwości, znajdziesz pocieszenie albo impuls do głębszego zastanowienia się nad kolejnym krokiem - w tę lub w tamtą stronę.

Ale to będzie audycja również dla tych, u których się układa i którym wydaje się, że nic ich nie ruszy. Padną w niej pytania, których pewnie unikamy, a które może tlą się gdzieś na dnie serca, zwłaszcza gdy w związku pojawiają się drobne pęknięcia, szramy, wyrwy..

Gość Polskiego radia Dzieciom: Joanna Szulc, autorka książki "Sama mama. Jak przejść przez rozwód i żyć dalej"

Audycję przygotował Marcin Perfuński.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy.

Data emisji: 15.07.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także

Czytaj także

Jak przezwyciężyć kryzys w związku

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 13:00
Małżeństwo to związek, który powinien trwać do końca życia, na dobre i na złe. Czasem jednak pojawiają się w nim kryzysy. Czy muszą one prowadzić do rozpadu związku? Jak je rozwiązywać? Czy terapia małżeńska jest dobrym pomysłem na poradzenie sobie z problemami miedzy dwojgiem ludzi i jak o takich trudnych momentach w relacji rozmawiać z dziećmi? O tym w załączonej audycji.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrada w małżeństwie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 23:55
Badania wskazują na to, że zdradzamy coraz częściej. Czy możemy się uchronić przed zdradą? Zdrada w małżeństwie - dlaczego do niej dochodzi i jak po niej dojść do siebie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama i prawo

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 23:55
Bywa, że boimy się prawa, ale lepiej się z nim oswoić. Czy mama powinna znać swoje prawa oraz prawa dziecka - i gdzie można poznać te informacje uzyskać? Jakie instytucje mogą pomóc mamie w kłopotach i jak uniknąć kłopotów w związku z zasadą "nieznajomość prawa szkodzi"?
rozwiń zwiń