Polskie Radio Dzieciom

Dziecięcy bunt

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 23:57
Porozmawiajmy o problemie złości i buntu dziecięcego - jak sobie radzić z emocjami dziecięcymi, w tym ze złością? Czy bunt jest niezbędnym etapem w kształtowaniu się osobowości dziecka?
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Ola Żabicka - prowadzi własną olazabicka.pl, za pośrednictwem której pomaga rodzicom m.in.: w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami i kryzysami wychowawczymi oraz Izabela Witek - zajmująca się organizacją Letniej Akademii LiveKid.

Audycję przygotowała Agata Puścikowska.

Data emisji: 14.08.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Grzeczne i niegrzeczne maluchy czyli jak zdefiniować grzeczność i co z tego wynika?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 23:57
Czy maluch roczny, półtoraroczny może być grzeczny lub niegrzeczny? Jak zrozumieć, o co chodzi dziecku? Poznajmy krainę dziecięcych emocji, reakcji i lęków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy niemowlęta i małe dzieci potrafią manipulować płaczem?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 23:57
Im szybciej matka reagowała na płacz dziecka, niezależnie od tego, czy jej działania przynosiły zamierzony efekt, tym mniej dzieci płakały w przyszłości. To mówią badania, a co mówią przekonania? Czy nadal słyszycie "zostaw, musi się sam uspokoić"? Albo "ona tobą manipuluje!", "zaraz wejdzie ci na głowę"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Towarzysząc dziecku

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 23:57
Jak być przywódca nie ociekając się do przemocy fizycznej agresji? nie ociekając się do siły, manipulacji. Rozmawiamy o poczuciu własnej wartości, mówieniu 'nie' i przywództwie dorosłych w relacjach z dziećmi.
rozwiń zwiń