X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak postępować z gorączkującym dzieckiem?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 23:57
W okresie jesienno-zimowym większość rodziców staje przed dylematem jak pomóc gorączkującemu dziecku. Stosować metody naturalne, czy od razu sięgnąć po leki z apteki?
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Podniesiona temperatura ciała może świadczyć o infekcji, ale towarzyszy zawsze tym stanowi zapalnemu, a ten obecny jest w wielu chorobach.

Warto zdawać sobie sprawę, że podwyższona temperatura ciała wpływa korzystnie na mobilizację układu odpornościowego, stąd w przypadku, kiedy przyczyną jest infekcja pomaga ją zwalczyć.

Dopóki dziecko zmaga się ze stanem podgorączkowym, a więc do 38°C nie musimy specjalnie reagować, jednak kiedy maluch zaczyna gorączkować eksperci zalecają podjęcie kroków w celu obniżenia temperatury ciała.

Gość programu, dr Anna Szumowska, wyjaśnia słuchaczom z jakich metod skorzystać i jakich leków unikać.

W programie poruszony został także problem walki z silnym bólem przewlekłym. Anastezjolodzy z Poradni Leczenia Bólu dla Dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka mają doświadczenie w niesieniu pomocy młodym pacjentom, którzy z różnych przyczyn zmagają się na co dzień z tym wielkim problem.

Gość audycji: dr Anna Szumowska, pomysłodawca Poradni Leczenia Bólu dla Dzieci.

Rozmawiała Joanna Neuhoff-Murawska.

Data emisji: 12.11.2019

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także

Czytaj także

Marketing skierowany do rodziców i dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 23:57
Jak poradzić sobie z tym zalewem reklamowym i w nim nie utonąć? Czy da się odsiać z niego informacje naprawdę istotne, a jeśli tak, to jak to zrobić? Czy istnieje marketing wartości, któremu można zaufać? A może jednak zawsze powinniśmy traktować przekaz marketingowy z dystansem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żywienie dziecka - Tysiąc pierwszych dni życia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 23:57
Jak powinien wyglądać prawidłowy sposób żywienia dziecka w pierwszych 1000 dniach życia? Podczas audycji omawiamy prawidłowy sposób żywienia kobiety w ciąży i karmiącej oraz niemowlęcia.
rozwiń zwiń