Polskie Radio Dzieciom

Marketing skierowany do rodziców i dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 23:57
Jak poradzić sobie z tym zalewem reklamowym i w nim nie utonąć? Czy da się odsiać z niego informacje naprawdę istotne, a jeśli tak, to jak to zrobić? Czy istnieje marketing wartości, któremu można zaufać? A może jednak zawsze powinniśmy traktować przekaz marketingowy z dystansem?
Audio
mat. ilustarcyjne
mat. ilustarcyjneFoto: shutterstock.com

Ponoć ktoś kiedyś wszedł do sklepu, kupił tylko to, co zamierzał, a potem wyszedł. Brzmi nieprawdopodobnie? Chyba tak, bo częściej doświadczamy czegoś zupełnie odwrotnego: idziemy do sklepu po chleb, a wracamy z siatkami pełnymi zakupów, czasami zapominając o chlebie...

To efekt działania marketerów, którzy sprytnie skonstruowanym przekazem marketingowym próbują wcisnąć nam produkty, których w większości nie potrzebujemy. Szczególnie łakomym kąskiem dla nich jesteśmy my, rodzice, zwykle nieżałujący pieniędzy dla dobra naszych dzieci.

Marketing skierowany do rodziców i dzieci - jak nie dać sobie wmówić, że muszę coś kupić ?

Gość audycji: Magdalena Grabala z agencji Human2Human Communication, pracująca w marketingu od 15 lat.

Rozmawiał Marcin Perfuński.

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Integracja sensoryczna

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 23:55
Pojęcie integacji sensorycznej staje się coraz bardziej popularne w kontekście działań terapeutycznych. Jakie zachowania u dziecka mogą wskazywać, że proces integracji sensorycznej nie przebiega u niego prawidłowo? Kiedy potrzebna jest terapia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moczenie nocne u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 23:55
Moczenie nocne, według opinii nefrologów i urologów dotyczy około 300 tysięcy dzieci powyżej piątego roku życia. To zjawisko wywiera ogromny wpływ na jakość życia dziecka, ale także funkcjonowanie całej rodziny. Ze względu na brak wystarczającej wiedzy oraz wstydliwy temat rodzice często bagatelizują objawy, zamykają się na problem, nie potrafią o nim mówić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzeczne i niegrzeczne maluchy czyli jak zdefiniować grzeczność i co z tego wynika?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 23:57
Czy maluch roczny, półtoraroczny może być grzeczny lub niegrzeczny? Jak zrozumieć, o co chodzi dziecku? Poznajmy krainę dziecięcych emocji, reakcji i lęków. 
rozwiń zwiń