X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

O ekologii i upcyclingu na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 22:00
Coraz większe znaczenie dla wielu osób zaczyna mieć ekologia i ekologiczny styl życia. Co to tak naprawdę oznacza, jakie zmiany powinniśmy wprowadzić w życiu swojej rodziny aby móc powiedzieć, że żyjemy ekologicznie? Jakich produktów używać na co dzień, jak segregować śmieci i jak dać niepotrzebnym rzeczom drugie życie?
Audio
  • 11.06.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Julia Wizowska, autorka bloga "Na nowo śmieci", autorka kilku książek m.in "Nie śmieci", prowadząca warsztaty z upcyclingu, propagatorka ekologicznego stylu życia.

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 11.06.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz więcej na temat: rodzice dzieci ekologia
Zobacz także

Czytaj także

Mamy kalendarz - czyli jak zapanować nad czasem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 23:59
Historia kalendarza dla całej rodziny rozpoczęła się od potrzeby zapanowania nad natłokiem codziennych zajęć i z zamiłowania do rzeczy estetycznych. W styczniu 2012 roku spotkały się dwie mamy, Ania i Agnieszka, aby omówić pomysł stworzenia tygodniowego plannera rodzinnego, którego w tamtym czasie Agnieszka, mając trójkę małych dzieci, bardzo potrzebowała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bajki terapeutyczne

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 23:59
Bajki, które wspierają rozwój i emocje dziecka. Czym się kierować wybierając te właściwie do tematu, i odpowiednie do wieku? 
rozwiń zwiń