X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak wychować dziewczynki?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 12:03
Wychowanie oparte na wiedzy a nie stereotypach, promowane jest w ramach projektu "Jak wychowywać dziewczynki?”. W "Strefie rodzica" rozmawialiśmy z jego inicjatorką Magdaleną Korczyńską, autorką profilu instagramowego i bloga.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Yuganov Konstantin

- Od dziewczynek oczekuje się, że będą grzeczne, że będą się zgadzać i przytakiwać. To morze krzywdząco wpłynąć na ich przyszły rozwój, na nadmierne poczucie winy lub brak asertywności – powiedziała Magdalena Korczyńska.

Posłuchaj
48:44 Strefa- 26 sierpień 2020 Jak wychowywac dziewczynki.mp3 Jak wychowywać dziewczynki? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)_26.08.2020.

 

- Jako mama jestem wzorem czyli modelem kobiety dla moich córek, dlatego też zastanawiam się nad swoim zachowaniem. Jeżeli chciałabym nauczyć je, aby były asertywne, mówiły o swoich potrzebach albo wyrażały emocje to sama muszę to robić i pokazywać im, żeby mogły się tego uczyć patrząc na mnie, a nie jedynie przyjmując "wykład" na ten temat – dodała inicjatorka projektu "Jak wychowywać dziewczynki".

- Ważne by wychowując dziewczynki, ale tez oczywiście chłopców nie uciekać od problemów tylko analizować to co się w nas dzieje. Nie uciekać od emocji tylko o nich rozmawiać i dawać przyzwolenie na okazywanie emocji – podsumowała gość Polskiego Radia Dzieciom.

Więcej w załączonym zapisie rozmowy.

Audycja: Strefa rodzica
Rozmawiała: Aleksandra Jasińska

Gość: 
Magdalena Korczyńska
Data emisji:
 26.08.2020
Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica
Zobacz także

Czytaj także

Poczucie własnej wartości budowane jest od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 07:00
Budowanie poczucia własnej wartości u dziecka może rzutować na dalsze jego życie. Jak wspierać dziecko w rozwoju aby wzrastało w poczuciu i świadomości swoich mocnych stron i talentów? O tym w Strefie rodzica w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak mówić i jak słuchać? Budujmy dobrą komunikację w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 07:00
Komunikacja w rodzinie bywa trudna i może być przyczyną wielu niedomówień i konfliktów. Co zrobić, żeby porozumieć się z partnerem życiowym oraz jak mówić, żeby być dobrze zrozumianym przez dziecko? O tym w załączonej audycji.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osoby wysoko wrażliwe. Jak odnajdują się w trudnym świecie?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 00:00
Większość z nas od czasu do czasu odczuwa przytłoczenie światem swoich emocji, jednak osoby, o których mowa, żyją tak na co dzień. Autorka, psychoterapeutka, sama będąca też osobą wysoko wrażliwą pokazuje, jak zidentyfikować tę cechę u siebie, jak sobie z nią radzić oraz jak ją wykorzystać (tak!) w różnych sytuacjach życiowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seksualność - od dziewczynki do dorosłej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 10:04
Wizyta u seksuologa i problemy seksualne ciąż w Polsce wydaje się być tematem tabu. Przeciętny Polak słysząc "seksuolog" raczej myśli o różnych zboczeniach na tle seksualnym, natomiast bardzo często kobiety udają się do seksuologa w sprawach, które wydają się być błahe, ale są takie tylko z pozoru. Wiedzą to seksuolożki z którymi rozmawiała Marta Szarejko – autorka książki "Seksuolożki. Nowe rozmowy".
rozwiń zwiń