Polskie Radio Dzieciom

Poczucie własnej wartości budowane jest od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 07:00
Budowanie poczucia własnej wartości u dziecka może rzutować na dalsze jego życie. Jak wspierać dziecko w rozwoju aby wzrastało w poczuciu i świadomości swoich mocnych stron i talentów? O tym w Strefie rodzica w Polskim Radiu Dzieciom.
Audio
  • Jak wspierać dziecko w rozwoju i pomóc mu budować poczucie własnej wartości. (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Chcemy wspierać wychowanie dzieci, żeby wyrastały na dorosłych z ugruntowanym poczuciem własnej wartości. Była to pierwsza myśl, która nam przyświecała gdy usiadłyśmy do projektu Karty rozwojowe dla dzieci – powiedziała Małgorzata Guznar, współautorka kart rozwojowych dla dzieci Milowe, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

- To co dla nas jest bardzo ważne, to to by rodzice umieli pokazać dziecku w czym jest dobre i żeby dziecko było tego świadome. To był nasz cel, żeby rodzice mogli w domu zając się budowaniem bardzo stabilnych fundamentów u swojego dziecka – powiedziała Patrycja Frania-Seniuk, pedagog, certyfikowana trenerka międzynarodowej metody Points of You na Dolnym Śląsku, specjalistka w doradztwie rodzinnym i partnerskim.

Więcej na temat kart rozwoju w załączonej audycji.
Audycje prowadził Mikołaj Foks.

Strefa rodzica  na antenie Polskiego Radia Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Data emisji: 3.08.2018.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaburzenia rozwoju powinny być diagnozowane już w przedszkolu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 13:00
- W przedszkolach często pracują bardzo młode osoby, które widzą jakieś sygnały, ale boją się o nich mówić, a czasem taka jest polityka przedszkola. Podczas rekrutacji do szkoły widzę u dzieci rzeczy, które trzeba było ujawnić w okresie przedszkolnym - mówiła w "Czterech porach roku" Justyna Filipiuk, psycholog dziecięcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Zawitkowski o bosych stopach latem po zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 07:00
Wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto pamiętać, że dla malucha taki wyjazd, to zupełnie nowa sytuacja i nowa przestrzeń do zaciekawienia. Na wczasach dużo więcej dzieje się nowego niż w domu. Dlatego warto wykorzystać lato do wspólnego odkrywania przestrzeni. 
rozwiń zwiń