X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Powrót do szkoły, czyli wyzwania edukacji w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 08:07
Trwa nowy rok szkolny. Ale czy na pewno "nowy"? A może jednak to będzie rok szkolny "taki jak zwykle", tyle że z nieco odmiennymi okolicznościami wymuszonymi przez pandemię?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Polski system edukacji miał szansę na zmianę dzięki przestrzeni, jaką dała mu społeczna izolacja. Był czas na zdystansowanie się do dotychczasowego stylu nauczania i na podjęcie próby przeskoczenia z XIX-wiecznego systemu pruskiego od razu do wieku XXI, gdzie technologia wspiera naturalne dla dzieci pragnienie poznawania świata.

Czy wyciągnęliśmy wnioski z tego czasu i wykorzystaliśmy szansę na zmianę, jaką zwykle niosą ze sobą kryzysy? A może silniejszym imperatywem było dla nas posłanie dzieci do szkół, byleby nie wróciło zdalne nauczanie?

Posłuchaj
118:05 Dzieci_AAC 2020_08_31-21-00-08.mp3 31.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

W audycji dyskusja, jak powinna wyglądać edukacja, by dziecko nie musiało być do niej zmuszane czynnikami zewnętrznymi, ale samo z siebie chciało się uczyć. 

  • Co zrobić, by edukacja przygotowywała dziecko do życia w świecie przyszłości, którego oblicza jeszcze nie znamy?
  • Czy w myśleniu o edukacji kierujemy się dobrostanem dzieci i tym, żeby były w tym wszystkim po prostu szczęśliwe?

Na te pytania odpowiedział Mikołaj Marcela, pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek.

Data emisji: 31.08.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 09:01
Jesteś rodzicem i zastanawiasz się, jak wspierać swoje dziecko, które stoi przed wyborem ścieżki edukacyjnej? Głowisz się, jaki zawód da mu gwarancję odnalezienia się na zmieniającym rynku pracy? Chcesz wiedzieć, jak sprawić, by - pomimo nieprzewidywalnych zmian - mogło korzystać ze swoich zasobów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja domowa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 23:55
O edukacji domowej myśli wielu rodziców, ale początkowemu entuzjazmowi towarzyszą również zrozumiałe obawy, wprawdzie nauka w domu ma mnóstwo zalet, ale niektóre aspekty takiej edukacji budzą też wątpliwości.
rozwiń zwiń