X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak pomóc dziecku z dysleksją?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 23:55
Umiejętność sprawnego czytania wpływa nie tylko na sukces dziecka w nauce, ale też w życiu codziennym. Poznawanie słów za pośrednictwem czytania wpływa na wyrażanie swoich myśli, emocji, potrzeb i własnego zdania, ale także pozwala zrozumieć sposoby mówienia innych ludzi.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Dysleksja to schorzenie, które sprawia, że dziecko ma trudności w nauce pisania i czytania, chociaż jest do tego zdolne intelektualnie.

Jak rozpoznać wczesne symptomy dysleksji u dziecka, w jaki sposób zareagować? Czy da się dziecko "wyleczyć" z dysleksji?

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Dorota LubasPracownia Rozwoju i Terapii "Kreska"

Posłuchaj
60:03 [DAB]Dzieciom (PCM) 5 październik 2020 21_00_05_SR_1_PER_.mp3 05.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 05.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Edukacja domowa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 23:55
O edukacji domowej myśli wielu rodziców, ale początkowemu entuzjazmowi towarzyszą również zrozumiałe obawy, wprawdzie nauka w domu ma mnóstwo zalet, ale niektóre aspekty takiej edukacji budzą też wątpliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przybliżać muzykę dzieciom za pomocą mediów społecznościowych?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 23:55
Czy sztuka wysoka - muzyczna, słowna lub plastyczna - w zderzeniu z popkulturą skazana jest na porażkę? A może da się oswajać z nią dzieci w sposób atrakcyjny, ciekawy i uskrzydlający?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja i przemęczenia u nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 23:55
Jak zarządzać swoim zdrowiem psychicznym? Co lęk mówi o nas samych? W jaki sposób odróżnić smutek od depresji? Z kim porozmawiać na krępujące tematy dotyczące seksualności? Jak stanąć na nogi po miłosnym zawodzie? To wątpliwości, które targają niemal wszystkimi nastolatkami.
rozwiń zwiń