X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

XI edycja programu edukacyjnego UODO "Twoje dane - Twoja sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 23:55
Wiele szkól przeszło na nauczanie zdalne, wraz z edukacją zdalną powraca problem ochrony danych osobowych. Jest wiele miejsc gdzie wrażliwe informacje mogą wycieknąć i dostać się w niepowołane ręce. Jak możemy chronić nasze dane?
Twoje dane  Twoja sprawa
"Twoje dane – Twoja sprawa" Foto: mat. pras.

Celem programu edukacyjnego Urzędu Ochrony Danych osobowych "Twoje dane - Twoja sprawa" jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

Program UODO od wielu lat stanowi inspirację dla nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy biorąc w nim udział, pokazują, w jaki sposób od najmłodszych lat można uczyć dzieci zasad ochrony danych osobowych, przekazując trudne treści podczas lekcji, pogadanek oraz przy wykorzystaniu gier i zabaw.

Posłuchaj
59:42 Dzieci_AAC 2020_10_19-20-59-59_SR_1_PER_.mp3 19.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące XI edycji programu można znaleźć pod adresem: www.uodo.gov.pl/21.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym programu "Twoje dane – Twoja sprawa".

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Marta Mikołajczyk, koordynator programu Twoje dane - Twoja sprawa".

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 19.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

"Klimatyczni", czyli zmieniając świat na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 23:57
Czy da się zmienić świat na lepsze? Tak, by był bardziej przyjazny, by stał się miejscem harmonijnemu rozwoju i dobrem, ale nie tylko dla wybranych, ale dla wszystkich jego mieszkańców? Może trzeba zacząć od własnego podwórka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc dziecku z dysleksją?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 23:55
Umiejętność sprawnego czytania wpływa nie tylko na sukces dziecka w nauce, ale też w życiu codziennym. Poznawanie słów za pośrednictwem czytania wpływa na wyrażanie swoich myśli, emocji, potrzeb i własnego zdania, ale także pozwala zrozumieć sposoby mówienia innych ludzi.
rozwiń zwiń