Polskie Radio Dzieciom

TEDxKIDS - ciekawi, młodzi ludzie na scenie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 23:55
TED to konferencje naukowe organizowane przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Ich celem jest popularyzacja – jak głosi motto – "idei wartych propagowania". Podczas odbywających się pod tym patronatem konferencji TEDxKIDS, scena jest udostępniana dzieciom i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat.
Hanna Alboth podczas wystąpienia  TEDxKids
Hanna Alboth podczas wystąpienia TEDxKidsFoto: youyube.com / TEDx Talks

Co zrobić, żeby moje dziecko wystąpiło na TEDxKIDS i dlaczego może to być dla niego trampoliną do dalszego rozwoju? 

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Ewa Turek - organizatorka wydarzeń TEDxKIDS i trenerka przygotowująca dzieci do wystąpień na scenie.

Posłuchaj

59:35 Dzieci_AAC 2020_12_14-21-00-21.mp3 14.12.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 14.12.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Program zabaw twórczych "Zobacz, jak sobie wyobrażam"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 23:55
Odizolowane w czasie pandemii od rówieśników dziecko często doświadcza nudy. Rodzic zaś staje przed wyzwaniem, jak połączyć opiekę nad nim z pracą zawodową oraz domowymi obowiązkami. Te, pozornie wykluczające się potrzeby, da się pogodzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wychowanie dziewczynek i chłopców

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 23:55
Wychowując dzieci, w oczywisty sposób przekazujemy pewną wizję męskości lub kobiecości, wzorce postaw, zachowań, które za tym stoją. Pojawia się jednak pytanie, czy nie utrwalamy w ten sposób pewnych stereotypów, lub po prostu naszych wyobrażeń na ten temat.
rozwiń zwiń