X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Uroki rodzicielstwa czyli "ogarniając" siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 23:55
Są sytuacje, gdy dziecko pozwala nam spojrzeć w głąb siebie, dowiedzieć się o sobie więcej. Czy rodzicielstwo jest także relacją, która powoduje rozwój obu stron, sytuacją, w której nie tylko uczymy się nawzajem od siebie, ale i.. dzięki sobie? Czy dziecko wspiera nas w rozwoju?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Są sytuacje, w których możemy wiele nauczyć się od dzieci, obserwując ich otwartość, szczerość, czy to, jak kontaktują się ze swoimi emocjami. Obserwując wtedy także siebie, możemy nauczyć się jeszcze więcej..

Co zrobić by nowy rok był lepszy niż poprzednie, abyśmy sprostali wyzwaniom, jakie stoją przed nami, radzili sobie dobrze także z sobą i naszą rolą rodziców?

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Agnieszka Stein, psycholog, autorka książek dla rodziców 

Posłuchaj
118:59 Dzieci_AAC 2021_01_15-20-59-51_SR_FOK_.mp3 15.01.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Rozmawiał Mikołaj Foks 

Data emisji: 15.01.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Po co są nam trudności?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 23:55
Konflikty i trudności, które spotykają dzieci w klasie bądź grupie rówieśniczej to nie tylko idące za nimi kłopoty czy zmartwienia. Mają one istotny wpływ na rozwój człowieka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Rok - czas, gdy wszystko zaczyna się od nowa

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 23:55
Nowy Rok nierozerwalnie związany jest z myślą o nowym początku, podejmowaniu wyzwań, weryfikacji tego co było i podejmowania nowych prób zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dziś, pierwszego dnia nowego roku rozmowa o ponownym zaczynaniu od początku i czerpaniu radości z powtarzalnej codzienności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pytania zmieniające życie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 23:55
Najczęściej spotykamy się z dwoma rodzajami pytań. Jedne są zadawane, kiedy chcemy się czegoś dowiedzieć o drugim człowieku a drugie pytania to takie, dzięki którym osoba, której je stawiamy, dowie się i nauczy czegoś o samym sobie..
rozwiń zwiń