Polskie Radio Dzieciom

Jak reagować na trudne emocje u dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 23:57
Rozmowa o tym, jak radzić sobie z własną złością, ale także z emocjami dziecka. Emocji trudnych czy skomplikowanych nie warto pomijać, gniew czy złość, gdy są tłumione, wcześniej czy później wybuchną ze zdwojoną siłą..
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Joanna Goc-Matyskiel, edukatorka pozytywnej dyscypliny w przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia 

Posłuchaj
59:10 Dzieci_AAC 2021_02_24-22-00-50_SR2_JAS_.mp3 24.02.2021 Joanna Goc-Matyskiel (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Audycję przygotowała i prowadziła Aleksandra Jasińska-Klimaszewska 

Data emisji: 10.02.2021

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Zmieniamy paradygmat rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 13:00
Paradygmat rodzicielstwa, to myślenie w pewien określony sposób o rodzicielstwie, jego roli, zadaniach stojących przed rodzicami, ale i oczekiwaniach wobec dziecka. Rodzic może funkcjonować np. w paradygmacie zakładającym bliskość czy zaufanie do dziecka, ale i przyjmować wobec dziecka surową i wymagającą, a bywa, że przemocową postawę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konsultant kryzysowy - kiedy się do niego zwrócić?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 23:55
Kryzys nie jest zaburzeniem ani chorobą, to reakcja zdrowej osoby na sytuację, w której nie potrafi znaleźć satysfakcjonującego rozwiązania, która jest subiektywnie trudna i w danym momencie przerasta możliwości tej osoby. 
rozwiń zwiń