X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Jak prawidłowo pielęgnować stopy dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 15:59
Jedną z rzeczy, które kochamy u maluchów są ich małe, słodkie stópki. Jednak wraz z wiekiem, stopy człowieka zmieniają się i przechodzą przez różne etapy kształtowania. W związku z tym, bardzo ważne jest, aby rodzice małych dzieci, a później nastolatkowie wiedzieli, jak odpowiednio zadbać o tę część ciała. Z pomocą przychodzi podolog Michał Drożdż, który w Strefie Rodzica opowie jak należy pielęgnować stopy.
Strefa rodzica. Jak prawidłowo pielęgnować stopy dziecka?
Foto: www.pixabay.com

Jednym z pierwszych problemów z jakim przyjdzie się zmagać młodym rodzicom może być obcinanie paznokci u maluchów. Istotne jest, aby dobrać do tego odpowiednie narzędzia. - U noworodków dobre będą nożyczki, bo ta płytka jest wtedy cienka - powiedział gość audycji, Michał Drożdż. Natomiast w późniejszych latach zaleca się korzystanie z obcinaczki. To, jaki sposób jest najlepszy przy obcinaniu paznokci, zależy m.in. od budowy palca. Trzeba natomiast być uważnym, by nie pozostawić żadnych elementów, które mogą drażnić. 

Posłuchaj
52:43 23.03. Strefa rodzica 2.mp3 Strefa rodzica/PRD_23.03.2021.

W dbaniu o stopy ważne jest również dobranie prawidłowego obuwia, gdyż wpływa ono na kształtowanie się stóp. Tak więc w przypadku dzieci, które uczą się chodzić odpowiednie będą buciki, które swoim wyglądem przypominają skarpetki z gumową podeszwą. Nie tylko są one bezpieczne, ale też nie ograniczają ruchomości stópek. Należy także pamiętać, by obuwie było dostosowane do warunków pogodowych. Dla przykładu, aby zapobiec nadmiernej potliwości stóp latem można zakładać sandałki.

Od dłuższego czasu w naszym kraju rośnie świadomość i wiedza na temat dbania o stopy. Widać to m.in. po zwiększonym zainteresowaniu na temat pracy podologów. Niemniej jednak, najważniejsze rzeczy, o których każdy z nas powinien pamiętać to to, aby przy wyborze butów kierować się tym, żeby nie ograniczały ruchów i były odpowiednio dopasowane do klimatu.
Więcej w załączonej audycji.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Neuhoff-Murawska
Goście:  Michał Drożdż, podolog 
Data emisji: 23.03.2021
Godzina emisji: 22.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica rozwój dziecka
Zobacz także

Czytaj także

Leśne warsztaty. Jak rozbudzić w dziecku ciekawość do świata przyrody

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:20
Gdyby tak zastanowić się nad różnicami pokoleniowymi, to z pewnością jedną z nich byłby sposób w jakim dzieci spędzają swój wolny czas. W przeciwieństwie do teraźniejszości, kiedy króluje świat wirtualny, dawniej każda wolna chwila wypełniona była zabawą na świeżym powietrzu, a prośba rodziców o powrót do domu spotykała się z błaganiem dziecka o dodatkowe 5 minut. Do tych czasów jednak da się wrócić i to w prosty sposób, o czym przekonuje Anna Jodełka, nauczycielka i miłośniczka przyrody oraz gość Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie w rodzinie z dzieckiem z Zespołem Downa

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 18:48
W marcu obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa.  Innymi słowy jest to zespół wad wrodzonych, wynikający z błędnej liczby chromosomów, co skutkuje m.in. niepełnosprawnością intelektualną. Jako że Zespół Downa wciąż objęty jest tematem tabu w niektórych miejscach, gościem audycji była Beata Zipper Malina, terapeuta i pedagog oraz prezes Stowarzyszenia rodzin i przyjaciół osób z Zespołem Downa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Fakty i mity o trądziku u dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 10:00
Rola skóry jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Do jej funkcji można zaliczyć ochronę mechaniczną czy działania termoregulacyjne. Niemniej jednak, może mieć ona swoje niedoskonałości, których objawem jest na przykład trądzik. Chociaż kojarzy się go głównie z okresem dojrzewania, choroba ta może wystąpić u osób w różnym wieku; nawet u małych dzieci. Jak dbać o skórę ze skłonnością do trądziku?
rozwiń zwiń