X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nieszablonowa droga do przyjęcia Komunii Świętej

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 12:54
Przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej jest szansą na pogłębienie więzi między Bogiem a człowiekiem. Zazwyczaj przygotowanie dzieci do tego sakramentu leży w dużej mierze po stronie szkoły, w tym lekcji religii.  Natomiast w sytuacji kiedy pociechy uczą się w domu, odpowiedzialni za to są ich rodzice. Mogą oni skorzystać wtedy z pomocy i wsparcia grupy Baranki, o której w Strefie Rodzica opowiadać będą Justyna i Kuba Wójcikowie - koordynatorzy projektu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Baranki to jest program przygotowań do spowiedzi i komunii w rodzinie – mówi Kuba Wójcik. Przygotowania do wspomnianego sakramentu trwają cały rok, podczas którego członkowie programu spotykają się raz w miesiącu i omawiają tematy związane z wiarą i religią, np. tłumaczą czym jest chrzest. Co więcej, grupa kładzie nacisk na duchowe znaczenie komunii, dlatego ich członkowie starają się m.in. uświadomić dzieci, że tak ważny dzień nie wymaga prezentów, gdyż samo wejście w kolejny etap życia chrześcijanina jest wystarczającym podarunkiem. 

Posłuchaj
108:58 2.04. Strefa - kominia św.mp3 Nieszablonowa droga do przyjęcia Komunii Świętej (Strefa rodzica/PRD)_2.04.2021.

 

Aby przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej wymagane są dwie rzeczy: umiejętność odróżniania dobra od zła oraz wiedza, że podczas Eucharystii następuje przeistoczenie opłatka w Ciało Chrystusa. Jako iż nauka na ten temat jest jednym z głównych celów Baranków, ich program jest akceptowalny w diecezji. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli członkowie programu będą chcieli przystąpić do tego sakramentu poza ich parafią, potrzebna będzie do tego zgoda księdza proboszcza.

Pomimo, że program Baranków jest skierowany głównie do rodziców i dzieci, które uczą się w domu, przystąpić do niej mogą także uczniowie szkół. Grupa stara się pokazać inne podejście do sakramentu, dlatego też przed komunią dzieci nie przystępują do egzaminu. Zajęcia zaczynają się zazwyczaj w październiku, natomiast zapisy osób chętnych startują we wrześniu.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Mikołaj Foks
Goście: Justyna i Kuba Wójcikowie
Data emisji: 02.04.2021
Godzina emisji: 22.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

 

Zobacz także

Czytaj także

Muzyka i matematyka od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 10:08
Muzyczne wychowanie może mieć wpływ na wrażliwość dziecka i na jego ogólny rozwój intelektualny. Edukacją muzyczną można objąć dzieci już w pierwszym roku życia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Start nowego cyklu podcastów "Strefa rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 08:00
Od 6 lat audycja "Strefa rodzica" gości w domach wielu rodzin. Poprzez dźwięk, docierają do rodziców wartościowe rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin, podane w sposób przystępny ale jednocześnie wyczerpujący. Poprzez dwugodzinne audycje nadawane od poniedziałku do piątku Polskie Radio Dzieciom chce wspierać rodziców w trudnej drodze jaką jest rodzicielstwo. To jednak nie wszystko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sen pomocny w okresie przesilenia wiosennego

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 12:18
Kiedy zima ustępuje miejsca wiośnie wszystko budzi się do życia. Dlaczego zatem zamiast być pełni energii towarzyszy nam zmęczenie? Jesteśmy marudni, a w wolnej chwili marzymy o tym, żeby się zdrzemnąć. Mówi się, że ten stan to wynik wiosennego przesilenia. Szczęśliwie dla nas, można temu zaradzić, o czym mówi Magdalena Cubała-Kucharska, lekarz medycyny integracyjnej.
rozwiń zwiń