X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 15:28
Edukacja w zakresie pierwszej pomocy i unikanie powielanych błędów to niezwykle istotne, choć często pomijane kwestie. Celem profilu Twój Ratownik jest uświadamianie rodziców, jak wiele od nich zależy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Zadławienia, zachłyśnięcia, oparzenia, silne alergie, urazy i złamania to najczęstsze stany, w których potrzebna jest natychmiastowa pomoc. 
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomocFoto: Glow Images/East News

Rodzice są najczęściej pierwszymi osobami na miejscu zdarzenia i to ich skuteczne działanie ma pierwszorzędne znaczenie. Ratownicy medyczni, którzy przyjeżdżają do dziecka, chcą widzieć pierwsze kroki podjęte w sposób prawidłowy. Od tego, co zrobimy sami, może zależeć nie tylko dalsze ratowanie, ale też życie i zdrowie dziecka.  

Na przestrzeni lat uległy zmianie kursy pierwszej pomocy. Obecnie dostępne fantomy do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej monitorują skuteczność stosownych ucisków klatki piersiowej i wdechów. Przy wyborze kursu dobrze jest zwrócić na to uwagę. Jeśli przećwiczymy swoje umiejętności na dobrym sprzęcie, będziemy mogli zauważyć swoje błędy i wynieść z kursu jak najwięcej. 

Posłuchaj
58:50 2022_02_23 22_00_41_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka?
 

Przyczyną zatrzymania oddechu w kryzysowej sytuacji jest często przyczyną całkowitej utraty oddechu. Nieprawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej może nie dać oczekiwanych efektów, a nawet doprowadzić do pogorszenia się sytuacji. Aby takie zdarzenia nie kończyły się tragedią, warto się edukować i brać czynny udział w kursach pierwszej pomocy.  

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Aleksandra Jasińska
Gość: Adrianna Cienkusz – ratowniczka medyczna
Data emisji: 23.02.2022
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Audycja: Strefa Rodzica

Prowadzi: 

Gość: 

Data emisji: 23.02.2022

Godzina emisji: 21:00

Zobacz także

Czytaj także

"Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka". Rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 12:28
Rola rodzica bywa bardzo stresująca i trudna, zwłaszcza kiedy odnosi się ona do dbania o zdrowie małego dziecka. Możemy być niepewni co zrobić i jak się zachować, aby sprawić, by maluch mógł wyzdrowieć jak najszybciej, zwłaszcza gdy jest to nasze pierwsze dziecko. Mając to na uwadze i chcąc podzielić się swoją wiedzą na ten temat powstała książką "Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka", o której w "Strefie Rodzica" porozmawialiśmy z jej autorką Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska, lekarką pediatrą i mamą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół nieszczelnego jelita – objawy, leczenie i zapobieganie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2022 15:00
W okresie noworodkowym organizm dziecka przystosowuje się do nowych warunków życia. Właśnie wtedy wykształca się u dziecka bariera jelitowa. Prawidłowe zasiedlenie jelita bakteriami stymuluje błonę śluzową jelita do właściwego funkcjonowania. Szczególnie istotne znaczenie mają tu bifidobakterie, które przez długi czas dominują u dzieci urodzonych drogą naturalną i karmionych piersią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowotwór u dziecka. Jak uruchamiają się geny rakowe?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 12:02
4 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem, z kolei na 15 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa. Jak mówią statystyki, coraz więcej nowotworów wykrywa się zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.
rozwiń zwiń