X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wakacje u dziadków. Jak je zorganizować?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 08:05
Wakacje dwupokoleniowe z pokoleniem dziadków powinny być z jednej strony interesujące i atrakcyjne dla wnucząt, z drugiej - nie mogą zbyt męczyć dziadków. Jak zorganizować takie wakacje dwupokoleniowe? Jak tych wakacji nie zmarnować i co zrobić, żeby obie strony mogły z nich czerpać? O tym mówiła w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Beata Borucka, znana wszystkim jako Mądra Babcia.
Wakacje to czas nie tylko eksplorowania i poznawania nowych rzeczy, ale też patrzenia na świat oczami innego pokolenia.
Wakacje to czas nie tylko eksplorowania i poznawania nowych rzeczy, ale też patrzenia na świat oczami innego pokolenia. Foto: Pixabay

Wakacje to czas, który często spędza się z dziadkami. Nie sposób ukryć, że oprócz tego, iż jest to przyjemna forma, jest to też opcja budżetowa. Wakacje z dziadkami mogą polegać na przyjeździe wnucząt do domu babci i dziadka, przyjeździe dziadków do wnucząt lub przybrać formę wspólnego wyjazdu. Wakacje to czas nie tylko eksplorowania i poznawania nowych rzeczy, ale też patrzenia na świat oczami innego pokolenia. 

- Często jest tak, że dziadkowie mieszkają na prowincji czy na wsi, mają gospodarstwo i wtedy, na przykład dzieciaki są włączane w codzienny tryb funkcjonowania w gospodarstwie. To jest cudowne - mówi Mądra Babcia. Czynne włączenie dziecka w codzienne funkcjonowanie Beata Borucka uważa za najważniejszy punkt wakacji u dziadków. Pamiętajmy, że wnuczęta to nie książęta i wcale nie muszą być tak traktowane, by mogły uznać wakacje za udane. 

Posłuchaj
59:22 2022_06_16 21_00_35_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Wakacje u dziadków. Jak je zorganizować?

Mądra Babcia jest przeciwna nadmiernemu wyszukiwaniu i przygotowywaniu rozrywek dla wnucząt. Już sama zmiana otoczenia jest dla dziecka wielkim i ekscytującym wydarzeniem, a rozrywką może być właśnie pomoc w obowiązkach, które na wsi są zgoła odmienne niż te we wsi. - Oczywiście można zrobić podczas tego pobytu jeden, dwa fajne wypady - zaznacza gościni Polskiego Radia Dzieciom, proponując wspólne pójście na jarmark czy piknik. 

Wakacje z daleka od domu wiążą się z emocjami. Ekscytacja i radość to jedno, ale niekiedy też tęsknota za domem czy przeróżne dramaty dzieci, które dla dorosłych są przecież tylko błahostkami. Może też się zdarzyć, że dziadkowie mają nieco inny pogląd na pewne sprawy niż rodzice. Jak sobie radzić w tego typu sytuacjach, wyjaśniła na antenie Polskiego Radia Dzieciom specjalistka, Beata Borucka, czyli Mądra Babcia. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Joanna Ficińska
Gość: Beata Borucka - Mądra Babcia
Data emisji: 16.06.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o  dzieciach z Ukrainy. Są to lekcje języka polskiego. "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​". Premierowe odcinki ukazują się w czwartki na platformie podcasty.polskieradio.pl i na stronie polskieradiodzieciom.pl

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także